ainol novo 7 crystal tablet

Ainol Novo 7 Crystal: Android 4.1, 7″ IPS 1024 x 600, dwa rdzenie, 1GB RAM za 549 złotych

ainol novo 7 crystal tablet

Polski rynek tabletów i debiutujące na nim co chwilę kolejne tablety Ainola spokojnie można porównać do lasu zmoczonego deszczem, który obfituje w grzyby. W ostatnim czasie na półki sklepowe w Polsce trafiły takie modele, jak Aurora II i Elf II, Tornado, Mars i Fire/Flame/Burning. Jeśli wśród nich nie znaleźliście urządzenia, które idealnie wpasowałoby się w Wasze potrzeby, może takim okaże się następny produkt Ainol – Novo 7 Crystal.

Crystal to pierwszy tablet firmy Ainol, którego systemem operacyjnym jest Android Jelly Bean, a nie Ice Cream Sandwich. Urządzenie pracuje dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Amlogic8726-M6 Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,5GHz z Mali 400, 1GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej.

Tablet oferuje 7-calowy, pojemnościowy ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, kamerkę, WiFi, slot kart microSD, port miniUSB, wyjście miniHDMI, jack 3.5 mm oraz akumulator o pojemności 3700 mAh. Na jego pokładzie nie znajdziemy aparatu, GPS, Bluetooth czy 3G. Wymiary produktu to 186 x 126 x 10 mm, waga: 335 g.

Patrząc na parametry techniczne Ainol Crystal widać uderzające podobieństwo do Ainol Elf II. Jedyną różnicą, której się dopatrzymy, jest obecność ekranu IPS, inne wymiary i, minimalnie, waga. To oznacza, że oba modele różnią się od siebie jedynie wyświetlaczem, obudową i wersją systemu operacyjnego. Ile kosztuje nas przesiadka na lepszy model?

Ainol Novo 7 Crystal został wyceniony na 549 złotych, a koszt Elf II to ok. 490 złotych (według Skąpca i Ceneo). Dostawa tabletu planowana jest na 28. września.

X-KOM przygotował dla Was promocję, w ramach której zamawiając tablet do 15. września, przy zamówieniu wpisując Tabletowo.pl, zapłacicie 499 złotych. Wystarczy przy składaniu zamówienia w polu kod rabatowy wpisać TABLETOWO-CRYSTAL.

ainol novo 7 crystal tablet