Ainol Novo 7 Crystal 2 – odgrzewany kotlet z czterema rdzeniami | Tabletowo.pl

Ainol Novo 7 Crystal 2 – odgrzewany kotlet z czterema rdzeniami

Dołącz do dyskusji 0
ainol novo 7 crystal 2

Swego czasu Ainol Novo 7 Crystal cieszył się w Polsce całkiem sporym zainteresowaniem osób, które chciały przyzwoity sprzęt za niewielkie pieniądze (dwa rdzenie, ekran IPS 7″ 1024×600, Android 4.1 – aktualna cena: od 395 złotych). Czy podobnie będzie z jego następcą, produktem Ainol Novo 7 Crystal 2? Spójrzmy na jego parametry techniczne, gdyż jest to jeden z tańszych 7-calowych, czterordzeniowych tabletów dostępnych na światowym rynku (polska premiera jest pewnie kwestią czasu).

Niska cena zobowiązuje, dlatego też najnowsze urządzenie od Ainola napędzane jest tanią czterordzeniową jednostką centralną Actions ATM7029 z grafiką Vivante GC1000, a nie Rockchip RK3188 czy Allwinner A31 (nie wspominając o Exynos 4 czy Tegrze 3). Całość działa pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean.

Niestety, najważniejsze komponenty modelu: rozdzielczość i pojemność akumulatora, nie zostały poprawione. I tak, mamy tu wyświetlacz IPS o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz akumulator o pojemności 3700 mAh. Do naszej dyspozycji jest również 8GB pamięci, 1GB RAM, slot kart microSD, kamerka, wyjście miniHDMI i port miniUSB. Ponownie brakuje aparatu, Bluetooth i GPS.

Jak łatwo wywnioskować, zmianie uległ jedynie procesor – z dwóch rdzeni Ainol zrezygnował na rzecz czterech, przez co można sobie pozwolić nazwać ten model odgrzewanym kotletem. Novo 7 Crystal 2 sprzedawany jest w cenie wynoszącej ok. 103 dolary.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona