Ainol niebawem wprowadzi do oferty tablet Ainol AX10T z 10,1-calowym ekranem i GPS 16

Ainol niebawem wprowadzi do oferty tablet Ainol AX10T z 10,1-calowym ekranem i GPS

Ainol niebawem wprowadzi do oferty tablet Ainol AX10T z 10,1-calowym ekranem i GPS 17

Ostatnio informowaliśmy Was o tym, że Ainol zamierza niebawem wprowadzić na rynek 7-calowy tablet AX2 3G, wyposażony m.in. w GPS, 3G oraz procesor autorstwa MediaTek’a. Wygląda na to, że to nie ostatnia z nowości jakie szykuje chińska firma. Niektóre redakcje chińskich serwisów IT dostały informacje prasową, zgodnie z którą Ainol pracuje nad nowym tabletem z 10,1-calowym ekranem.

Nowe dziecko chińskiego producenta ma nosić nazwę kodową AX10T, zatem powinna być to ta sama linia modeli, co w przypadku mniejszego AX2. Tablet wyposażony zostanie w 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jednostka odpowiedzialna za pracę sprzętu nie została ujawniona, ale jest więcej niż prawdopodobne, że pod maską nowego Ainola ujrzymy czterordzeniowy procesor MediaTek’a. Reszta specyfikacji ma objąć moduł GPS, Bluetooth (zapewne 4.0), WiFi, radio FM (to akurat bardzo ciekawe) oraz łączność w sieciach 3G ze wsparciem dla rozmów głosowych. Co jak co, ale rozmowa telefoniczna z tabletu o tak dużej matrycy będzie komfortowa tylko w przypadku użycia zestawu słuchawkowego.

ainol-ax10t-2

Urządzenie ma z łatwością dekodować fimy w jakości Full HD. Jako że tablet posiada spory ekran, niewykluczone, że zostanie zastosowana pojemna bateria, taka jak ta o pojemności 13000 mAh w Ainolu Novo 9 FireWire II. Dopełnieniem wszystkiego będą dwa aparaty o nieznanej na razie rozdzielczości oraz system Android – z renderów można wnioskować, że mamy do czynienia z wersją pre-4.2.

Chińskie redakcje wspominają, że tablet Ainol AX10T ma być oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie. Niestety, tej także nie znamy, bowiem Ainol nie zechciał podzielić się z prasą wszelkimi danymi na temat urządzenia. Cóż: na resztę informacji pozostaje nam cierpliwie poczekać, a jeżeli kogoś nie zraża rozdzielczość ekranu, to być może warto śledzić rozwój urządzenia.

Źródło, źródlo