Ainol AX2 3G trafia do portfolio Ainola. Co oferuje?

Ostatnimi czasy mniej słyszy się o chińskim producencie elektroniki użytkowej jakim jest Ainol. Jeszcze rok temu marka była o wiele bardziej rozpoznawalna, jako że jej produkty można było spotkać praktycznie w każdym sklepie z tabletami. Teraz takich hitów jak Aurora czy Elf w portfolio producenta nie ma, ale pojawiają się nadal kolejne modele. Jednym z takich jest Ainol AX2 3G. Co znajdziemy pod maską tego urządzenia?

Tablet posiada ekran o przekątnej 7 cali o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Zagęszczenie pikseli nie będzie więc zbyt wysokie. Urządzenie posiada dwurdzeniowy procesor MediaTek MTK8312 o taktowaniu 1,3 GHz, GPU Mali 400, zaledwie 512 MB pamięci RAM oraz 8 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Parametry nie są więc pierwszej świeżości. Oprócz tego w AX2 3g znajdziemy slot kart microSD, slot na dwie karty SIM, dwie kamerki ( jedną o rozdzielczości 2 Mpx a drugą 0.3 Mpx), GPS, WIFi, Bluetooth 4.0 i port HDMI. Wszystko dopełnia obecność baterii o pojemności 2500 mAh oraz Androida w wersji 4.2 JellyBean. Trzeba przyznać, że opcje komunikacyjne zachęcają, ale reszta specyfikacji niestety odstaje od dzisiejszych standardów.

Reklama

Tablet ma kosztować zaledwie 88 dolarów, co w połączeniu z niezbyt mocną specyfikacją techniczną wydaje się być całkowicie uzasadnione. Pytanie tylko, czy klientów taka cena przekona, bowiem walka na rynku tanich tabletów jest ostatnio bardzo zacięta.

źródło