Ainol AX2 3G trafia do portfolio Ainola. Co oferuje? | Tabletowo.pl

Ainol AX2 3G trafia do portfolio Ainola. Co oferuje?

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnimi czasy mniej słyszy się o chińskim producencie elektroniki użytkowej jakim jest Ainol. Jeszcze rok temu marka była o wiele bardziej rozpoznawalna, jako że jej produkty można było spotkać praktycznie w każdym sklepie z tabletami. Teraz takich hitów jak Aurora czy Elf w portfolio producenta nie ma, ale pojawiają się nadal kolejne modele. Jednym z takich jest Ainol AX2 3G. Co znajdziemy pod maską tego urządzenia?

Tablet posiada ekran o przekątnej 7 cali o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Zagęszczenie pikseli nie będzie więc zbyt wysokie. Urządzenie posiada dwurdzeniowy procesor MediaTek MTK8312 o taktowaniu 1,3 GHz, GPU Mali 400, zaledwie 512 MB pamięci RAM oraz 8 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Parametry nie są więc pierwszej świeżości. Oprócz tego w AX2 3g znajdziemy slot kart microSD, slot na dwie karty SIM, dwie kamerki ( jedną o rozdzielczości 2 Mpx a drugą 0.3 Mpx), GPS, WIFi, Bluetooth 4.0 i port HDMI. Wszystko dopełnia obecność baterii o pojemności 2500 mAh oraz Androida w wersji 4.2 JellyBean. Trzeba przyznać, że opcje komunikacyjne zachęcają, ale reszta specyfikacji niestety odstaje od dzisiejszych standardów.

Tablet ma kosztować zaledwie 88 dolarów, co w połączeniu z niezbyt mocną specyfikacją techniczną wydaje się być całkowicie uzasadnione. Pytanie tylko, czy klientów taka cena przekona, bowiem walka na rynku tanich tabletów jest ostatnio bardzo zacięta.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona