Aigopad M803. Nadchodzi era tanich tabletów z AICS

tablet aigo m803

Obecnie osoby, które chcą kupić tani tablet internetowy, muszą się zadowolić nieciekawymi parametrami technicznymi i starszą wersją systemu operacyjnego. Na szczęście ta era już niebawem się skończy. Jak pokazuje przykład choćby tabletów Le Pan, o których pisałam w tym wpisie, tani tablet niekoniecznie musi być kojarzony z tandetą (choć do końca nie wiadomo jaka jest jakość wykonania modelu). Jednym z takich tańszych modeli, które będą pracować w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, będzie Aigopad M803.

Aigopad M803 jest dość nietypowym tabletem, który w momencie premiery ma mieć na pokładzie Androida Ice Cream Sandwich, a mimo wszystko posiada przyciski pod ekranem. Czyżby początkowo założeniem producenta było zaoferowanie potencjalnym klientom starszej wersji systemu? Być może zmienił zdanie w ostatniej chwili, a wspomniane przyciski są jedynie pozostałością po takiej sytuacji, ale kto to może wiedzieć…

Tablet Aigo został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 8″ i rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, kamerkę 0,3 Mpix, WiFi, slot kart microSD, 8GB pamięci, procesor oparty na ARM Cortex A9 oraz baterię o pojemności 6000 mAh. I to tyle, co na razie wiemy na temat tego modelu.

Jeśli jesteście zainteresowani tanimi tabletami z Androidem Ice Cream Sandwich – zaczekajcie jeszcze trochę, już niebawem takie właśnie modele (obok high-endowych) zaleją rynek i będzie spory wybór tańszych urządzeń. Oby tylko ciekawych i wartych swojej ceny!

W przypadku Aigopad M803 niestety producent obecnie nie zechciał zdradzić ceny swojego tabletu, jednak patrząc na parametry techniczne, wysoka być nie powinna.

źródło