AI Speaker

AI Speaker może być pierwszym inteligentnym głośnikiem, z którym pogadamy sobie po polsku

Amazon Echo i Google Home zapoczątkowały modę na inteligentne głośniki. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń, ale wciąż żadne z nich nie jest w stanie porozumieć się z użytkownikiem po polsku. Grupa ambitnych Polaków postanowiła więc stworzyć swoją własną propozycję, z którą pogadamy jak z koleżanką lub kolegą.

Jeżeli chodzi o suchą specyfikację, to AI Speaker zostanie wyposażony w składający się z czterech rdzeni ARM Cortex-A7 procesor z układem graficznym Mali-400 MP2 oraz 8 GB pamięci typu eMMC. Łączność zapewnią moduły Bluetooth i Wi-Fi oraz złącza: pełnowymiarowe USB, optyczne audio (pozwalające podpiąć wzmacniacz), słuchawkowe 3,5 mm i HDMI. Nie zabraknie oczywiście też mikrofonu oraz dwóch 3,5-calowych głośników.

AI Speaker nie nasłuchuje cały czas, więc aby wydać mu jakieś polecenie, niezbędne jest wydanie komendy lub wybudzenie go za pomocą pilota. Głośnik ma oferować podobne możliwości, jak Amazon Echo i Google Home, czyli m.in. wyszukiwanie informacji w sieci o interesujących użytkownika rzeczach (na przykład pogodzie) oraz uruchamianie radia i streamowanie muzyki z popularnych serwisów. Do tego może posłużyć również jako „zwyczajny” głośnik i jako narzędzie do współdzielenia muzyki z bliskimi.

AI Speaker

Posiadacze AI Speaker nie będą musieli się martwić o swoją prywatność, ponieważ – jak już wspomniałem – urządzenie nie będzie cały czas nasłuchiwać otoczenia. Odpowiedzialna za ten projekt ekipa zapewnia również, że nie pojawią się reklamy, a dane o użytkownikach nie zostaną nikomu udostępnione.

Według planów, do końca 2017 roku projekt ma zostać ukończony i ekipa za niego odpowiedzialna wystartuje z akcją crowdfundingową. Będziecie zainteresowani? Możecie też zajrzeć na >oficjalną stronę< oraz zalajkować >oficjalny profil na Facebooku<, żeby być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat AI Speaker.

Cena głośnika nie jest jeszcze znana, ale na pewno w ofercie pojawią się różne konfiguracje, ponieważ w założeniach ma to być sprzęt modułowy – klient będzie mógł więc kupić sam AI Speaker lub też w zestawie z jednym albo dwoma markowymi głośnikami. Udało mi się uzyskać informację, że autorzy postarają się utrzymać cenę modułu na poziomie niższym niż 50 dolarów.

Zobacz też:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/21/asystent-google-po-polsku/