Wyciekły dane klientów Aero 2. Na szczęście nie wszystkich. Sprawdź, czy Twoje są bezpieczne | Tabletowo.pl

Wyciekły dane klientów Aero 2. Na szczęście nie wszystkich. Sprawdź, czy Twoje są bezpieczne

Dołącz do dyskusji 0

W środę, 14 marca 2018 roku, Aero2 Sp. z o.o. otrzymało zgłoszenie, iż mogło nastąpić nieuprawnione uzyskanie dostępu do niektórych danych osobowych części klientów usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Aktualnie już wszystko zostało naprawione, lecz nie zmienia to faktu, że dane części klientów Aero2 wyciekły.

Powody do zmartwień mają użytkownicy, którzy w przeszłości korzystali z dodatkowych pakietów komercyjnych. W niepowołane ręce mogły dostać się: imię i nazwisko klienta, jego dane korespondencyjne oraz adresowe do faktury, adres e-mail, numer kontaktowy, udzielone zgody biznesowe, numer seryjny karty SIM i kod PUK. Jednocześnie zapewniono, że nie wyciekły numery PESEL i numery seryjne dowodów osobistych.

Aero2 od razu podjęło odpowiednie działania, aby naprawić lukę w swoich systemach i skutecznie zabezpieczyć dane klientów. Jak wspomniałem, dane użytkowników, którzy nigdy nie korzystali z dodatkowych pakietów komercyjnych najwyraźniej są bezpieczne i nie powinny trafić w niepowołane ręce. Firma rozesłała bowiem informację do tych, których wyciek mógł dotyczyć i ja na przykład takowej nie dostałem, więc rozumiem, że nie znajduję się w grupie ryzyka.

Aero2 mimo wszystko zaleca zweryfikowanie wszystkich loginów i haseł, jakimi posługują się klienci (dla swojego bezpieczeństwa lepiej nie używać takich samych, jak w innych serwisach internetowych) oraz zmianę hasła, stosowanego w kontaktach z firmą (warto zadbać, aby było ono odpowiednio silne). Jeżeli doszłoby natomiast do próby bezprawnego posłużenia się danymi osobowymi, należy natychmiast powiadomić o tym odpowiednie służby.

Na koniec warto jeszcze dodać, że Aero2 informuje, że „mogło” dojść do nieuprawnionego uzyskania dostępu do niektórych danych osobowych części klientów usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu, więc nie ma 100% pewności, że ktoś faktycznie ostatecznie je „wyciągnął” i je wykorzysta. Co więcej, nie dotyczy to też wszystkich klientów, którzy w przeszłości korzystali z pakietów komercyjnych.

Firma nadal bada sprawę, więcej informacji zainteresowani otrzymają w Biurze Obsługi Klienta.

Źródło: Aero2Zaufana Trzecia Strona

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona