Aerena: Clash of Champions teraz także w App Store - Tabletowo.pl

Aerena: Clash of Champions teraz także w App Store

Dołącz do dyskusji 0

Studio Cliffhanger Productions znane było do tej pory głównie za sprawą online’owej wersji kultowego Jagged Alliance, dostępnej od ponad roku na komputerach PC i Mac. Niedawno jednak postanowili oni poszerzyć swoje portfolio o pierwszą produkcje na urządzenia mobilne. Efektem była Aerena, która pojawiła się w zeszłym miesiącu w serwisach Google Play i Steam. Teraz ten interesujący tytuł trafił również w gościnne progi App Store.

Akcja gry przenosi nas do alternatywnej wersji lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, w których odkrycie Aetheru, tajemniczego surowca o niezwykłej mocy, przyczyniło się do rozpoczęcia wojen o panowanie nad jego wydobyciem. By zapobiec kolejnemu konfliktowi o skali globalnej zdecydowano się na zorganizowania corocznych igrzysk, w których grupki nietuzinkowych „czempionów”, ścierałyby się ze sobą w walce o prawo do korzystania z podniebnych platform służących do wydobywania wspomnianej substancji.

Jak łatwo się domyślić naszą rolą w grze będzie przejęcie dowodzenia nad jednym z takich oddziałów. Wszystkie pojedynki (toczone zarówno z komputerem jak i żywymi graczami) rozgrywane są tutaj w systemie turowym i zaplanowano je tak, by nie zajmowały więcej niż dziesięć minut. Nie oznacza to jednak, że gra pozbawiona jest strategicznej głębi. Autorzy produkcji zaznaczają również, że mimo iż zdecydowali się na model dystrybucji freemium, to jednak ich głównym celem było zadbanie o to, by zapewnić graczom uczciwy model mikropłatności, dający równe szanse zarówno osobom które zdecydują się na opłaty jak i tym chcącym pograć za darmo.

 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona