To jest ciekawy gadżet: Advoider pomoże uniknąć reklam podczas oglądania telewizji

Pamiętam, że oglądanie telewizji łączyło się kiedyś z obowiązkowymi przerwami na reklamy – czy to przed i po ulubionym programie, czy też w jego trakcie. QDIQO z Zielonej Góry ma na to patent: Advioider to taki bloker reklam na telewizory.

Pomysł na sprzęt pomagający unikać reklam podczas oglądania telewizji jest w swojej istocie dość prosty. Advoider to niewielkie urządzenie, które łączy się z aplikacją mobilną. Do jego poprawnego działania potrzeba połączenia z domowym W-Fi oraz krótkiej konfiguracji z dekoderem telewizji satelitarnej.

Reklama
Tak wygląda Advoider

Następnie gadżet tworzy mechanizm dostosowujący sposób oglądania emitowanych treści do preferencji użytkownika.

Na przykład, Advoider może automatycznie przełączyć stację na inną (lub na kategorię kanałów), jeśli wykryje, że na aktualnie oglądanym kanale zaczyna być emitowana reklama. Co ważne, upewni się wcześniej, czy na tym drugim kanale też przypadkiem nie „leci” materiał reklamowy.

Scenariuszy do wybrania jest więcej. Advoider może podczas reklam wyciszać dźwięk lub wyłączyć dekoder wraz z odbiornikiem telewizyjnym, a po ich zakończeniu ponownie uruchomić TV i ustawić dekoder na poprzednio oglądany kanał.

Sprzęt ma też wbudowane narzędzia kontroli rodzicielskiej – użytkownik może stworzyć profil dziecka i decydować, jakie kanały dziecięce pozwala się mu oglądać oraz co robić, gdy na ekranie pojawią się reklamy.

Dostępność narzędzia Advoider

Aktualnie Advoider obsługuje dwie najpopularniejsze platformy telewizyjne – Cyfrowy Polsat i CANAL+ oraz monitoruje pod względem zawartości 34 najbardziej znane stacje telewizyjne, przyjmując tym samym rolę osobistego asystenta telewizyjnego. Jak deklaruje zielonogórski producent, platformy telewizyjne, stacje oraz dodatkowe funkcjonalności będą rozbudowywane w kolejnych miesiącach.

Aplikacje na Androida i iOS już są dostępne do pobrania ze sklepów Google Play i App Store. Po ich pobraniu da się korzystać z apek jak z podstawowych pilotów dekodera i przeglądać program TV. Koszt Advoidera to 399 złotych.

Więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie producenta.

źródło: informacja prasowa