Adreno 400 od Qualcomma już na początku 2014 roku | Tabletowo.pl

Adreno 400 od Qualcomma już na początku 2014 roku

Dołącz do dyskusji 0

Jak słusznie zwrócił dziś uwagę w komentarzach jeden z naszych stałych Czytelników, Bucz, ostatnio wszystkie topowe tablety działają dzięki procesorom Qualcomma: albo Snapdragona 800, albo Snapdragona 600. Mamy w nich do czynienia, odpowiednio, z grafiką Adreno 330 lub Adreno 320 – w obu przypadkach z bardzo dobrą grafiką! Qualcomm nie zamierza jednak na tym poprzestać i już pracuje nad następcą Adreno 330. Adreno 400, bo taką nazwę ma nosić nowy procesor graficzny firmy, ma zadebiutować w 2014 roku.

Od Adreno 400 będziemy oczekiwać jeszcze lepszej wydajności graficznej, szybkości i jakości. Niestety, póki co wszelkie informacje na temat tej jednostki są skrzętnie skrywane, przez co nie jestem w stanie podzielić się z Wami żadnymi szczegółami technicznymi. Mówi się jedynie, że Adreno 400 nie będzie oferowało wsparcia dla OpenCL.

Jak słusznie zauważa redaktor GSMArena, dotychczas firma Qualcomm prezentowała swoje nowe rozwiązania podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas. Prawdopodobnie i tym razem, już w styczniu przyszłego roku, poznamy realne możliwości Adreno 400. Znając ostatnie posunięcia Qualcomma, można się spodziewać rewelacyjnego procesora graficznego.

Na szczegóły musimy jednak cierpliwie poczekać.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona