Adobe Photoshop Touch – nadchodzi rewolucja?

Logo Adobe Photoshop Touch

Jeżeli do tej pory mieliście wątpliwości, czy tablety internetowe mogą zastąpić komputery, informacja o powstaniu aplikacji Adobe Photoshop Touch je rozwieje. Adobe, wielki gracz rynku oprogramowania użytkowego, uznał te urządzenia nie tylko za godne uwagi, ale także za obiecujące i mające ogromny potencjał.

Dowodem na to jest wcześniej wspomniany program Adobe Photoshop Touch, którego światowa premiera miała miejsce podczas dzisiejszej konferencji prasowej Adobe MAX. Aplikacja stworzona została z myślą o nowoczesnych tabletach internetowych i oferuje szereg funkcji znanych z komputerowej wersji Adobe Photoshop. Wśród nich znalazły się narzędzia służące do nakładania efektów, tworzenia warstw, zaznaczania wybiórczego i dostosowywania obrazu. Programiści zapowiadają, że w kolejnych aktualizacjach APT pojawią się nowości, które pozwolą na przeprowadzanie nie tylko na zaawansowanych operacji na fotografiach, ale także w pełni wykorzystanie potencjału tabletów i ekranu dotykowego, w który są wyposażone.

Reklama

Adobe Creative Cloud to nowa usługa, która umożliwi artystom bezprzewodową i bezproblemową synchronizację prac stworzonych w aplikacji Adobe Photoshop Touch i ich dalszą edycję w programie Photoshop CS5. Co więcej, ta i inne nowości bezpośrednio dotyczące tabletowych nowości Photoshop znajdą się w pakiecie Photoshop Touch Software Development (SDK), który pozwoli programistom na współtworzenie i rozwijanie bogatych doświadczeń z programami graficznymi Adobe.

Z nazwą Adobe Photoshop Touch mogliście się spotkać przy okazji premiery aplikacji Eazel, Adobe Nav oraz Adobe Color Lava. Od tego czasu zmieniło się znaczenie tej marki i przyjęło znacznie większy wydźwięk, obejmujący profesjonalny pakiet narzędzi pozwalających artystom na kreatywną twórczość bez względu na czas i lokalizację, a amatorom na rozwijanie warsztatu.

Co sądzicie o Adobe Photoshop Touch? Czy zgadzacie się, że tak będzie wyglądać przyszłość cyfrowego malarstwa i obróbki zdjęć?

via Blog Adobe