Aplikacje Adobe („dotykowy Photoshop”) na iPada już w AppStore | Tabletowo.pl

Aplikacje Adobe („dotykowy Photoshop”) na iPada już w AppStore

Dołącz do dyskusji 0

Czy wśród Czytelników Tabletowo.pl są graficy? Jeśli tak, mam dla Was bardzo dobrą wiadomość. Zapowiadane aplikacje Adobe Photoshop: Color Lava, Nav i Eazel, kompatybilne z Photoshopem w wersji CS5, są już dostępne w AppStore. Każda z nich została wyceniona inaczej ze względu na ich zróżnicowane możliwości.

Adobe Eazel na iPada – 4,99$ (link)

Program ten jest najbardziej zaawansowany spośród wszystkich trzech udostępnionych przez Adobe. Pozwala na tworzenie nowych grafik/obrazów i przesyłanie ich przez WiFi do Photoshopa. Jak dotąd to właśnie ta aplikacja zbiera najgorsze opinie wśród osób, które pobrały najnowsze propozycje Adobe na iPada (w sumie nie ma się co dziwić, skoro kosztuje sporo, a nie spełnia swojego zadania tak, jak powinna – ale to już nie mi oceniać, nie jestem grafikiem).

Pierwsze opinie w AppStore nie są łaskawe dla Eazel. Przede wszystkim zarzuca jej się, że zbyt wolno pracuje (przynajmniej na iPadzie 1) i że jest… ot, jednym z kolejnych programów w AppStore. Ludzie spodziewali się czegoś więcej po Eazel na iPada, ale – jak widać – niektórzy się zawiedli. Po programie kosztującym 4,99$ można się spodziewać czegoś więcej. Jedna z osób wyraźnie napisała: „zapomnij o precyzji„. A w grafice to właśnie ta precyzja jest najważniejsza…

Adobe Nav na iPada – 1,99$ (link)

Jak na razie najlepsze opinie kierowane są w stronę Adobe Nav. Aplikacja oferuje dostęp do narzędzi Photoshopa i poruszanie się pomiędzy grafikami.

Adobe Color Lava na iPada – 2,99$ (link)

Program umożliwia zarządzenia barwami – jest dostępna paleta kolorów, dzięki której możemy tworzyć dowolne nowe barwy. Tej aplikacji też zaczęto wytykać dość poważne uchybienie. Zarzuca jej się, że kolory nie są skalibrowane – kolory używane przez nich na tablecie są inne na iPadzie, a nieco inne w Photoshopie. Przez to właśnie może się okazać, że aplikacja jest dobrą pomocą dla początkujących grafików, ale dla zawodowców wyłącznie zabawką.

Osobiście jestem ciekawa co Wy sądzicie na temat aplikacji dla grafików udostępnionych przez Adobe. Jeśli zdecydujecie się pobrać którąś z nich – dajcie znać w komentarzach.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona