Adobe Photoshop Express w końcu trafia na Windows Phone! | Tabletowo.pl

Adobe Photoshop Express w końcu trafia na Windows Phone!

Dołącz do dyskusji 0

Chciałoby się wrzeszczeć: „JEEEEST!”. Dostępny od roku w sklepie dla Windows 8.1 Adobe Photoshop Express został wydany dla smartfonów z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu. Ów fakt cieszy mnie co najmniej dwóch powodów – raz, że jest to świetne dopełnienie oferty Adobe w całości ekosystemu Windows – w trybie klasycznym, Modern UI oraz w formie minimalistycznej aplikacji dla najmniejszych urządzeń mobilnych, a dwa – nie znam lepszej aplikacji do szybkiej i prostej obróbki zdjęć. Wersja dla Windows 8.1 bardzo mi się spodobała – z tą dla Windows Phone nie jest inaczej.

W mobilnym Photoshopie nie stworzymy loga, nie stworzymy typografii, ani nie ujmiemy sobie kilogramów. Ważne jest to jednak, że możemy edytować każde zdjęcie, które znajduje się w naszym urządzeniu. Aplikacja oferuje nam mnóstwo opcji edycji grafiki – od ekspozycji, przejrzystości, ostrości i nasycenia barw, aż do redukcji szumów, balansu bieli oraz innych ciekawych filtrów oraz ramek. To wystarczy, żeby znacząco upiększyć nasze zdjęcie przed dodaniem go do mediów społecznościowych.

adobe_photoshop_express_scn1_0

Nakładanie filtrów odbywa się przez nastaw parametrów suwaczkami. Dzięki temu będziemy mogli sami dobrać odpowiednie poprawki do zdjęcia, także i eksperymentując z nimi osiągając ciekawe efekty.

Niestety, takie funkcje, jak usuwanie szumów ze zdjęcia nie są darmowe i tutaj kłaniają się mikropłatności w aplikacji. Niektóre z zaawansowanych opcji są okraszone dodatkową opłatą. Także i dodatkowe filtry oprócz tych, które są już udostępnione za darmo przez Adobe są płatne i trzeba uiścić symboliczną opłatę, by móc się nimi cieszyć. Jestem pewien jednak, że te, które producent dał nam „w prezencie” z pewnością wystarczą do prostych operacji na obrazach.

Ponadto, nasze zdjęcie można swobodnie przycinać, obracać, tworzyć odbicia, itp. Najważniejsze funkcje są.

Natomiast, jeżeli nie chce nam się bawić filtrami i suwakami, możemy oddać nasze zdjęcie w ręce programu i poprosić go, by sam je poprawił. I trzeba przyznać, że ta funkcja działa nader sprawnie i dokładnie. W większości przypadków nie miałem większych zastrzeżeń, choć trzeba przyznać, że poprawianie zdjęć zrobionych przez Lumię 1320 to dosyć trudna sztuka. I z nimi program dawał sobie świetnie radę.

clip_image001_thumb_7681DE81

To kolejny dobry znak dla Windows Phone

Pojawianie się popularnych aplikacji w ekosystemie Windows to dobra wiadomość dla osób, u których Microsoft zaciągnął potężny dług zaufania. Mała, niszowa wręcz platforma to zawsze ryzyko, że przez niskie zainteresowanie deweloperów będzie niekompletna, a następnie cały projekt zostanie porzucony ze względu na brak perspektyw. Windows Phone zaczyna coraz bardziej przekonywać mnie, że nie zrobiłem źle przenosząc swoje dokumenty, pracę oraz zaangażowanie do usług oraz produktów Microsoftu.

Adobe Photoshop Express – funkcje i linki do Sklepu

  • 20 preinstalowanych, darmowych filtrów,
  • funkcje podstawowe: obracanie, przycinanie, skalowanie, redukcja czerwonych oczu; zaawansowane: kontrast, jaskrawość, jasność, redukcja szumów,
  • edycja ekspozycji,
  • możliwość bezpośredniego udostępnienia grafik w mediach społecznościowych,
  • funkcja automatycznego doboru parametrów „AutoFix”,
  • dziesiątki dodatkowych narzędzi dostępnych poprzez mikropłatności.

 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona