Adobe Photoshop Camera już na smartfonach. Musisz mieć przynajmniej 13 lat, żeby korzystać

Wśród dziesiątek aplikacji z filtrami dla aparatu smartfona pojawiła się kolejna – tym razem od uznanego producenta oprogramowania do obróbki grafiki. Adobe postanowiło udostępnić finalną wersję Photoshop Camera.

Sztuczna inteligencja w kieszeni

Adobe Photoshop Camera działa na dwóch płaszczyznach: jest w stanie nakładać filtry na przechwytywane zdjęcia „w locie” oraz dodawać efekty już po ich zrobieniu. We wprawnych rękach może okazać się naprawdę solidnym narzędziem mobilnym.

Reklama

Deweloper wśród zalet programu wymienia ponad 80 niestandardowych filtrów, dzięki którym nasze fotografie mają zyskać na wyrazie. Oprócz tego na naszych urządzeniach mobilnych zyskamy możliwość wykorzystania kilku sztuczek znanych z Photoshopa na desktopy, na przykład dodania błękitnego nieba do poszarzałego pejzażu.

Dla osób, które nie przepadają za grzebaniem w setkach opcji i sprawdzaniem działania dziesiątek suwaczków i przycisków, zbawieniem będą funkcje sztucznej inteligencji – program sam dobierze i zaproponuje najbardziej odpowiednie ustawienia, w tym również te związane ze zdjęciami portretowymi.

Musisz być nastolatkiem ciałem i duchem

Aplikacja Adobe Photoshop Camera dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepów Google Play oraz App Store. W opisie programu pojawia się ciekawy zapis, dotyczący pewnych wymagań korzystania z niego.

Choć sama apka oceniana jest na PEGI 3 (przynajmniej w sklepie Google Play), by przyjąć zasady i politykę prywatności Adobe, trzeba mieć 13 lat.

Raczej nie muszę komentować, że żaden małoletni nie będzie przejmować się takim „organiczeniem”.