Adobe Photoshop Camera już na smartfonach. Musisz mieć przynajmniej 13 lat, żeby korzystać

Wśród dziesiątek aplikacji z filtrami dla aparatu smartfona pojawiła się kolejna – tym razem od uznanego producenta oprogramowania do obróbki grafiki. Adobe postanowiło udostępnić finalną wersję Photoshop Camera.

Sztuczna inteligencja w kieszeni

Adobe Photoshop Camera działa na dwóch płaszczyznach: jest w stanie nakładać filtry na przechwytywane zdjęcia „w locie” oraz dodawać efekty już po ich zrobieniu. We wprawnych rękach może okazać się naprawdę solidnym narzędziem mobilnym.

https://youtu.be/TrUPqyylDgs

Deweloper wśród zalet programu wymienia ponad 80 niestandardowych filtrów, dzięki którym nasze fotografie mają zyskać na wyrazie. Oprócz tego na naszych urządzeniach mobilnych zyskamy możliwość wykorzystania kilku sztuczek znanych z Photoshopa na desktopy, na przykład dodania błękitnego nieba do poszarzałego pejzażu.

Dla osób, które nie przepadają za grzebaniem w setkach opcji i sprawdzaniem działania dziesiątek suwaczków i przycisków, zbawieniem będą funkcje sztucznej inteligencji – program sam dobierze i zaproponuje najbardziej odpowiednie ustawienia, w tym również te związane ze zdjęciami portretowymi.

Musisz być nastolatkiem ciałem i duchem

Aplikacja Adobe Photoshop Camera dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepów Google Play oraz App Store. W opisie programu pojawia się ciekawy zapis, dotyczący pewnych wymagań korzystania z niego.

Choć sama apka oceniana jest na PEGI 3 (przynajmniej w sklepie Google Play), by przyjąć zasady i politykę prywatności Adobe, trzeba mieć 13 lat.

Raczej nie muszę komentować, że żaden małoletni nie będzie przejmować się takim „organiczeniem”.