Adobe CS5.5 – HTML5, CSS3 i wsparcie dla każdego tabletu

Zaczęły się zmiany. Każdy grafik i artysta będący jednocześnie posiadaczem tabletu z radości zaciera ręce. Adobe w końcu dostrzegło potencjał rynku tabletów i postanowiło wykorzystać go w najlepszy, według mnie sposób. Nadeszła pełna integracja pakietu Creative Suite (w zaktualizowanej wersji 5.5, z obsługą HTML5 i CSS3) z każdym tabletem dostępnym na rynku, działającym pod kontrolą iOS, Androida i Blackberry OS (QNX).

Zaprezentowane zostały trzy aplikacje, dedykowane iPadowi. Są to Adobe Color Lava, Adobe Eazel oraz Adobe Nav. Wszystkie mają za zadanie ułatwić korzystanie z pakietu CS oraz pozwalają tworzyć własne próbki kolorów i rysować oraz oferują skróty do najważniejszych narzędzi programu.

Jak to działa? Tablet należy połączyć z komputerem PC co pozwala na bezprzewodową wymianę danych. W przypadku aplikacji Adobe Eazel, tworzymy na tablecie, a obraz zostaje natychmiast przeniesiony na komputer. Więcej na temat działania aplikacji dowiecie się z poniższego filmu wideo oraz zrzutów ekranu.

Jednak Color Lava, Eazel i Nav to nie wszystkie prezenty od Adobe. Na koniec firma zaprezentowała Remote – aplikację pozwalającą na bezprzewodowe zarządzanie programami będącymi częścią Creative Suite 5.5 podłączonymi do tej samej sieci lokalnej (WLAN). Program ma funkcję aktywnego podglądu obszaru roboczego każdego podłączonego komputera oraz umożliwia zapis edytowanego obrazu w pamięci tabletu, otwarcie go na wszystkich komputerach oraz wysłanie wiadomości wszystkim użytkownikom. Po wybraniu jednego z dostępnych obszarów roboczych, użytkownik będzie miał również możliwość wyboru narzędzia, koloru, filtru, ustawień warstw i wiele więcej. Coś na kształt zabawy w administratora sieciowego dla artystów.

Photoshop Remote from Shawn Welch on Vimeo.

Wyżej opisane aplikacje mają zadebiutować w ciągu kolejnych kilku tygodni. Jestem pewien jednego: kiedy tylko pojawią się w AppStore – kupię je, bez względu na cenę. A Wy?

Więcej informacji znajdziecie na stronie Adobe.