ADATA SE730H - mały, pojemny i wytrzymały, zewnętrzny dysk SSD | Tabletowo.pl

ADATA SE730H – mały, pojemny i wytrzymały, zewnętrzny dysk SSD

Dołącz do dyskusji 0

Pojemny i niewielkich rozmiarów dysk zewnętrzny SSD, do tego odporny na ciężkie warunki? Brzmi nieźle. Dokładnie takimi parametrami charakteryzował się ADATA SE730. Producent zapewnia jednak, że jego następca, ADATA SE730H, jest jeszcze lepszy.

Z pewnością na ilość zmian, jakie zaszły w nowym modelu względem poprzednika, nie wskazuje jego nazwa. Inaczej jest jednak we wnętrzu urządzenia. Jak informuje producent, kości MLC NAND zostały zastąpione przez 3D TLC NAND. W praktyce ma to oznaczać ich zwiększoną o 25% wytrzymałość. Z kolei prędkość odczytu i zapisu danych może wynosić nawet 500 MB/s. Jednocześnie udało się utrzymać jeden z największych atutów dysku, tj. kompaktowe rozmiary. Waży on bowiem zaledwie 33 gramy.

Względem pierwowzoru zmieni się także pojemność. Poprzednik oferowany był jedynie w wersji 250 GB. ADATA SE730H dostępny będzie w kilku, a „najwyższa” ma mieć 512 GB. W urządzeniu znalazło się również miejsce na port USB typu C w wersji 3.1, co według zapewnień producenta pozwala na skopiowanie 5 GB plików w zaledwie 16 sekund.

ADATA SE730H

ADATA SE730H posiada certyfikaty, które powinny pozwolić mu przetrwać nie tylko w codziennym życiu w korporacji. Dzięki normie IP68, a także militarnemu standardowi odporności na wstrząsy MIL-STD-810 516.6, sprzęt wytrzyma zanurzenie w wodzie do głębokości 1,5 metra. Rzecz jasna, jest również pyłoszczelny.

Klienci dostaną do wyboru dwie wersje kolorystyczne – złotą i czerwoną. Jak na razie nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży. Nie są znane również ceny poszczególnych wariantów. Sugerując się jednak poprzednikiem, ADATA SE730, tanio nie będzie. Ale coś za coś – jeżeli komuś zależy na sprzęcie z wyższej półki, to musi wydać na niego więcej.

ADATA SE730H

Przy okazji zobacz też:Recenzja ADATA SE730 250 GB

Źródło: informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona