Adapter microSIM. Gratka dla posiadaczy iPada 3G i starszych iPhone’ów

Adapter microSIM

Reklama

Jak zapewne wszyscy bardzo dobrze wiecie, z wprowadzeniem na rynek iPada 3G, Apple zapoczątkowało rewolucję w kartach SIM, którą kontynuuje również w przypadku iPhone’a 4. Użytkownicy, którzy obecnie posiadają jedną ze starszych wersji smartfona, chcący kupić sobie iPada 3G borykają się z jednym, dość uprzykrzającym życie, problemem.

Wszystkie dotychczasowe iPhone’y wyposażone były w standardowe wejścia na karty SIM. Jednak do używania najnowszego z nich oraz iPada 3G potrzeba karty microSIM. Gdy już się ją załatwi u jednego z operatorów (Orange, Play, Plus), pojawia się problem z używaniem starszych smartfonów Apple. Jest jednak bardzo prosty sposób, żeby pogodzić oba sprzęty. Wystarczy zakupić adapter microSIM.

W momencie użytkowania iPada wkładamy do niego kartę microSIM i nie ma problemu. Kiedy jednak chcemy używać starszego iPhone’awystarczy, że włożymy kartę do adaptera. Doskonale jest to widoczne na poniższym wideo.

Cena adaptera microSIM to ok. 6 euro. Gadżet można kupić między innymi za pośrednictwem tej strony internetowej. Adapter microSIM jest również dostępny na Allegro. Jego cena waha się w granicach 25-29 złotych.