Nie możesz się doczekać Androida O? Action Launcher da Ci jego namiastkę | Tabletowo.pl

Nie możesz się doczekać Androida O? Action Launcher da Ci jego namiastkę

Dołącz do dyskusji 0

Action Launcher jest jedną z najpopularniejszych nakładek na Androida. Jest to aplikacja, która niemalże w stu procentach bazuje na Material Design oraz na tym, co znajdziemy w telefonach Google Pixel. W najnowszej wersji beta tego launchera (v26) pojawiło się kilka funkcji znanych nam z Androida 8.0.

Nowości jest kilka, ale zacznijmy od początku. Pierwsza funkcja dotyczy powiadomień. Od teraz możemy daną notyfikację zobaczyć nie tylko na górnym pasku, ale także po dłuższym przyciśnięciu ikony odpowiedniej aplikacji. Jest także możliwość usunięcia powiadomienia z poziomu tego panelu. Działa to dosyć dobrze, jednak jest pewien minus – aby móc korzystać z tego ułatwienia należy zakupić wersję Premium Action Launchera.

Action Launcher

Kolejne dwa dodatki także dotyczą ikon aplikacji. Przede wszystkim ułatwiono nam dodawanie nowych widżetów – jeśli takowego potrzebujemy, który przykładowo wiąże się z SeriesGuide, to wystarczy dłużej przycisnąć ikonę tego programu, a następnie wybrać odpowiednią opcję. Przyspieszono także proces zmiany nazwy aplikacji oraz jego ikony – od teraz mamy szybki dostęp do obrazków programu z przeróżnych paczek ikon, które mamy na urządzeniu.

Action Launcher

Action Launcher

Aby skorzystać z nowych funkcji należy mieć urządzenie z systemem Android w wersji 5.1 lub wyższej oraz trzeba zostać betatesterem. Jak tego dokonać? Wystarczy wejść pod ten link i przeklikać formularz się tam znajdujący. Zapewne dla większości z Was najciekawszym dodatkiem jest ten pierwszy przeze mnie opisany i jeśli chcecie z niego korzystać to musicie się wyposażyć w wersję Plus, którą można zakupić w aplikacji za 19,99 złotych, co nie jest kwotą małą.

Aplikację Action Launcher zainstalujecie klikając w ten link lub odnajdując ją w Sklepie Play na swoim urządzeniu z Androidem.

Źródło: TheAndroidSoul

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona