Acer zmniejsza produkcję tabletów o połowę. Przyczyny? Słaby popyt i konkurencja - Tabletowo.pl

Acer zmniejsza produkcję tabletów o połowę. Przyczyny? Słaby popyt i konkurencja

Tabletowo.pl Acer zmniejsza produkcję tabletów o połowę. Przyczyny? Słaby popyt i konkurencja Nowości

Pamiętacie opublikowany w zeszłym tygodniu artykuł dotyczący spekulacji, jakoby poszczególni producenci tabletów mieli zmniejszyć produkcję tych urządzeń? Wtedy wydawało się to ciężkie do uwierzenia, lecz dziś… to się dzieje.

Podczas spotkania z inwestorami prezes Acera, J. T. Wang, ogłosił, że firma obniży produkcję i wysyłkę swoich tabletów o ponad połowę. Koncern przewiduje wysyłkę 2.5 miliona sztuk, zamiast oczekiwanych 5-7 milionów. Przyczyną takiej decyzji jest słaby popyt na urządzenia Acera i mocna konkurencja, która znacząco podnosi poprzeczkę.

J. T. Wang dodał, że Acer najprawdopodobniej osiągnie zamierzony cel liczby sprzedanych urządzeń w drugim kwartale 2011 roku, a trzeci kwartał przyniesie nieco większy sukces. Niestety, przyznał także, że sytuacja nie polepszy się póki firma nie przejdzie niezbędnej transformacji, która obejmować ma znaczące zmiany w strategii działania koncernu.

Acer poddał się jako pierwszy, który producent będzie następny?

źródło
źródło grafiki tytułowej

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona