Acer wkrótce wyda swój pierwszy tablet z Intel Atom Bay Trail 18

Acer wkrótce wyda swój pierwszy tablet z Intel Atom Bay Trail

Acer, chcąc coraz bardziej konkurować na trudnym rynku, jakim niewątpliwie jest rynek tabletów, postanowił przyśpieszyć premierę nowych androidowych urządzeń. Jednak – jak się teraz dowiadujemy – nie są to jedyne nowości, nad jakimi pracuje ten producent.

Jak wynika z najnowszych plotek, Acer może pracować nad nowym tabletem opartym o platformę Intela. Ma to być produkt wysokiej klasy, który kodowo został nazwany WT5. Sercem tego urządzenia ma być procesor Intel Atom nowej generacji – Bay Trail, który ma oferować bardzo duże możliwości. Z informacji, które pojawiły się w sieci w zeszłym tygodniu wynika, że urządzenia z tym procesorem mają pracować pod kontrolą systemu Windows 8, a ich koszt ma być niższy od obecnie dostępnych w sprzedaży tabletów. Ile w tym prawdy – przekonamy się niebawem.

Dodatkowymi informacjami, które wyciekły na temat tego produktu, są pozostałe parametry techniczne nadchodzącego modelu. Mają one obejmować rzekomo: 10-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 2 GB pamięci RAM, 64GB wewnętrznej pamięci, aparat 8 Mpix z tyłu oraz 4G/LTE.

Kiedy możemy się spodziewać premiery urządzenia? Tego, póki co, nie wiadomo.

Acer wkrótce wyda swój pierwszy tablet z Intel Atom Bay Trail 19

źródło: tablet-news