Acer szykuje budżetowe 8- i 10-calowe tablety | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Acer szykuje budżetowe 8- i 10-calowe tablety

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnimi czasy część przedstawicieli rynkowych gigantów elektronicznych postanowiło podjąć kroki, by ich produkty stały się bardziej przystępne cenowo. Wśród nich znalazł się między innymi Asus, który przy współpracy z Google wydał na rynek Nexus 7, a także Acer, którego Iconia B1 jest przeze mnie obecnie intensywnie testowana (cena: 599 złotych). Według najnowszych informacji Acer zamierza wypuścić w najbliższym czasie dwie kolejne budżetowe propozycje, tym razem z większymi przekątnymi: 8″ i 10,1″.

Najnowsze informacje pochodzą od China Times. Wynika z nich, że już niebawem możemy się spodziewać oficjalnej prezentacji dwóch tabletów z Androidem, działających dzięki czterordzeniowej jednostce centralnej MediaTek MT6589.

Zastosowanie procesora mniej znanego dostawcy komponentów i umieszczenie w urządzeniach mniej wymagających pozostałych podzespołów (najbardziej interesuje nas chyba rozdzielczość obu ekranów, akumulatory i RAM) spowoduje, że ich cena nie powinna być wysoka. Spekuluje się, że 8-calowy tablet będzie kosztował ok. 200 dolarów, natomiast 10,1-calowy – ok. 250 dolarów.

Kto wie, być może najnowsze budżetowe tablety Acera poznamy już podczas targów MWC 2013 w Barcelonie (25-28 lutego). Myślicie, że jeśli tak dalej pójdzie, dystrybutorzy tańszych urządzeń powinni czuć się zagrożeni?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona