Acer Switch Alpha 12 – kolejna hybryda z nóżką w przygotowaniu | Tabletowo.pl

Acer Switch Alpha 12 – kolejna hybryda z nóżką w przygotowaniu

Dołącz do dyskusji 0

Jak już wiecie z jednego z newsów na tabletowo, 21 kwietnia w Nowym Jorku odbędzie się globalna konferencja prasowa Acera. To właśnie podczas jej trwania powinniśmy poznać najnowsze produkty firmy, które w połowie roku mają trafić do sprzedaży. Będę obecna na miejscu i mam nadzieję, że jedną z prezentowanych nowości będzie Acer Switch Alpha 12S, na którego temat dziś pojawiły się pierwsze informacje.

Ze strony Red Dot wyciekły dziś informacje na temat wielu urządzeń, które wciąż czekają na swoją oficjalną prezentację (niczym #panamapapers). Wśród nich były dwa smartfony ASUSa: ZenFone 3 i ZenFone 3 Deluxe, o których już pisaliśmy. Teraz pora przyjrzeć się produktowi, w przypadku którego łatwo wywnioskować inspirację Surface Pro 4.

Acer Switch Alpha 12S jest bowiem tabletem, który w swojej obudowie skrywa nóżkę, umożliwiającą postawienie urządzenia pod kątem (jak dużym i czy regulowanym – nie wiadomo). Do zestawu mamy oczywiście klawiaturę, zapewne z magnetycznym mocowaniem do części tabletowej oraz miejsce na rysik (widoczne z lewej jej części).

Na temat parametrów technicznych modelu nie wiadomo zupełnie nic. Można jedynie domniemywać, że jego ekran będzie miał przekątną ok. 12 cali, a rozdzielczość nie niższa niż Full HD. Do tego mówi się o Intel Core M, 4GB RAM i dysku SSD o pojemności 128GB. Całość działa oczywiście w oparciu o Windowsa 10.

Warto wspomnieć, że Acer w swojej ofercie ma już urządzenie o podobnej nazwie. Switch 12S, bo o nim mowa, to jednak nieco inna hybryda – z ekranem (tabletem) dokowanym w klawiaturę.

Wszystkie nowości Acera poznamy już za nieco ponad dwa tygodnie. Spodziewacie się czegoś konkretnego?

źródło: tabletblog, notebookitalia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona