Acer Swift 5 w nowej wersji z 15,6-calowym wyświetlaczem, ale nadal waży mniej niż 1 kg | Tabletowo.pl

Acer Swift 5 w nowej wersji z 15,6-calowym wyświetlaczem, ale nadal waży mniej niż 1 kg

Dołącz do dyskusji 0

Laptop Acer Swift 5 z 14-calowym wyświetlaczem cieszył się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Producent zdecydował się więc teraz zrobić ukłon w stronę tych, którzy potrzebują nieco większego ekranu i zaprezentował dziś model z matrycą o przekątnej 15,6 cala. To najważniejsze, cała konstrukcja nadal waży poniżej jednego kilograma, co sprawia, że jest niezwykle mobilna.

Jak podaje producent, ramki dookoła 15,6-calowego wyświetlacza IPS o rozdzielczości Full HD mają szerokość zaledwie 5,87 mm, dzięki czemu stosunek powierzchni ekranu do powierzchni pokrywy wynosi bardzo zacne 87,6%. Pracę matrycy wspierają technologie Acer Color Intelligence i Acer Bluelight Shield. Pierwsza dostosowuje jasność i nasycenie barw w czasie rzeczywistym, optymalizując kolor i jasność, podczas gdy druga umożliwia redukcję emisji niebieskiego światła.

Sercem Acer Swift 5 15,6″ są najnowsze procesory Intel Core, współpracujące z nawet 16 GB DDR4 RAM i dyskiem SSD o pojemności do 1 TB – w sprzedaży oczywiście pojawią się różne konfiguracje, jak to zwykle ma miejsce w przypadku laptopów. Łączność w urządzeniu zapewnią m.in. Wi-Fi 802.11ac, jeden port USB 3.1 Typu C Gen. 2, dwa porty USB 3.1 typu A i port HDMI. Nie zabraknie też czytnika kart pamięci SD.

Acer Swift 5 15,6″ zaoferuje również czytnik linii papilarnych ze wsparciem dla funkcji Windows Hello oraz podświetlaną diodami LED klawiaturę. Obudowa laptopa wykonana jest z „zaawansowanych materiałów, w tym ultralekkich stopów magnezu i litu w górnej i dolnej powłoce oraz stopów magnezu i aluminium w celu zapewnienia dodatkowej wytrzymałości w miejscu podparcia dłoni”.

Acer Swift 5 (fot. Acer)

Acer nie podał ceny modelu Swift 5 15,6″ , nie zdradził też, czy – a jeśli tak, to kiedy – urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce.

Polecamy również:

Acer zaprezentował cztery Chromebooki – Chromebook 13/15 oraz Chromebook Spin 13/15

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona