Acer Spin 1

Acer nie czeka do targów Computex 2017 – zapowiada Acer Spin 1 już teraz

Jeżeli uważnie śledzicie ostatnie artykuły na Tabletowo, to doskonale wiecie, że w najbliższy wtorek, 30 maja, rozpoczynają się doroczne targi Computex 2017 na Tajwanie. Acer również pojawi się na nich i zaprezentuje sporo nowości (m.in. tablety: Iconia One 10 (B3-A40) i Iconia Tab 10 (A3-A50)). Modelem Spin 1 też na pewno się pochwali, jednak postanowił już teraz oficjalnie go zapowiedzieć.

Reklama

Acer Spin 1 należy do przedstawicieli urządzeń, które w ostatnim czasie szybko zyskują na popularności. Głównie jest to laptop, jednak może służyć także jako tablet. Jest to możliwe dzięki specjalnym zawiasom, które umożliwiają obkręcenie ekranu o 360°.

Reklama

Oczywiście oznacza to, że wyświetlacz jest dotykowy (można go obsługiwać również dedykowanym rysikiem Acer Active Stylus, funkcja Windows Ink). Jest to matryca IPS o przekątnej 11,6 cali i rozdzielczości Full HD (1080×1920; 190 ppi). Sercem Acer Spin 1 jest procesor Intel – w zależności od wersji jest to Intel Celeron lub Intel Pentium. Jednostkę centralną w działaniu wspierać będzie w każdym modelu 4GB DDR3L RAM. Pamięć wewnętrzna ma mieć pojemność 32GB, 64GB lub 128GB (typ eMMC).

Acer Spin 1 wyposażono także w technologię poprawy dźwięku Acer Trueharmony, która ma za zadanie zapewnić jak najlepszą jakość audio w każdym trybie. Za łączność z kolei wezmą na siebie odpowiedzialność moduły: Bluetooth 4.0 i Wi-Fi oraz złącza: USB 3.1, USB 2.0, HDMI i słuchawkowe. Jest też slot na kartę microSDXC. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10.

Acer Spin 1 trafi do sprzedaży w Europie w lipcu. Ceny mają zaczynać się od 399 euro (~1700 złotych).

Źródło: FoneArena