Acer przedstawia 6-calowy smartfon Liquid S2 z funkcją nagrywania wideo w 4K

Kolejna plotka, która okazała się prawdą. Przecieki dotyczące nadchodzących produktów Acera mają tendencję do sprawdzania się. Pamiętacie smartfon Liquid S2, który kilka tygodni temu pojawił się na slajdach opublikowanych w sieci? Dziś został zaprezentowany oficjalnie i robi jeszcze większe wrażenie niż wcześniej. Zgodnie z przewidywaniami, Acer Liquid S2 został wyposażony w 6-calowy pojemnościowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,2 GHz, 2GB RAM, system operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean z interfejsem Acer Float UI, modem 3G/LTE, 16GB pamięci wewnętrznej, aparat fotograficzny 13 Mpix, kamera internetową 2 Mpix (wideo w jakości 1080p) oraz niewymienny akumulator 3300 mAh.

Mimo świetnego ekranu i procesora, największą uwagę zwraca inna pozycja na karcie specyfikacji tabletofonu: funkcja nagrywania wideo o rozdzielczości 4K, a więc 3840 × 2160 pikseli (oraz 1080p 60 fps). To pierwsze wprowadzone na rynek urządzenie mogą pochwalić się tym dodatkiem, kolejnym ma być Samsung Galaxy Note 3. Acer Liquid S2 został zaprojektowany z myślą o amatorach mobilnej fotografii, na co wskazuje obecność diody doświetlającej LED o wysokiej jakości oraz oprogramowanie aparatu wzbogacone o kilka przydatnych opcji, z których najciekawsze to tryb Ulubiony pozwalający na wybór jednego z pięciu własnych zestawów ustawień, zdjęcia panoramiczne o rozdzielczości 27 Mpix oraz możliwość oddzielnego zdefiniowania ostrości i ekspozycji.

6-calowy Acer Liquid S2 pojawi się na europejskim rynku w połowie października. Oficjalna cena zostanie ogłoszona w przyszłym miesiącu, lecz jeśli wierzyć przeciekom, nie będzie niska.

via Engadget