Acer planuje sprzedać 10 milionów tabletów w 2013 roku - Tabletowo.pl

Acer planuje sprzedać 10 milionów tabletów w 2013 roku

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Acer planuje sprzedać 10 milionów tabletów w 2013 roku Acer Nowości

Chyba nikt nie będzie się ze mną kłócił, jeśli stwierdzę, że Acer nie jest jednym z najlepiej radzących sobie producentów na rynku tabletów (tu widzę przede wszystkim Apple, Asusa i Samsunga). Nie zmienia to jednak faktu, że Acer chce być jednym z bardziej liczących się koncernów i planuje mocne uderzenie. Zwłaszcza na rynek budżetowego sprzętu. To ma pozwolić firmie na sprzedanie w sumie dziesięciu milionów tabletów w 2013 roku, co oznaczałoby wzrost poziomu sprzedaży o 400 procent w stosunku do ubiegłego roku.

Z informacji ujawnionych przez Digitimes wynika, że Acer zamierza sprzedać siedem milionów egzemplarzy z Androidem. Resztę, czyli trzy miliony, mają stanowić modele z systemem operacyjnym Microsoftu, Windows 8. Wysoki poziom sprzedaży mają pomóc osiągnąć dwa nadchodzące urządzenia z niższej półki cenowej. Mają to być modele 8- i 10,1-calowe, wycenione, odpowiednio, na 150 dolarów i 200 dolarów, choć wcześniej spekulowano o nieco wyższych kwotach: 200 i 250 dolarów. Na chwilę obecną nie wiadomo na kiedy producent przewiduje ich premierę.

Aktualnie miesięczną sprzedaż Acera Iconia B1 (599 złotych) szacuje się na 200-300 tysięcy sztuk. Przypomnijmy, że jest to tablet oferujący dwurdzeniowy procesor MediaTek 1,2GHz, 8GB pamięci, slot kart microSD, ekran 7″ 1024 x 600 pikseli, GPS oraz Bluetooth. Jego recenzję możecie przeczytać pod tym adresem.

10 milionów sprzedanych tabletów, to całkiem sporo. Ciekawe czy Acerowi uda się przekroczyć tę barierę.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona