Acer wyprodukował pierwszy na świecie tablet z Chrome OS, ale nie zaprezentował go oficjalnie | Tabletowo.pl

Acer wyprodukował pierwszy na świecie tablet z Chrome OS, ale nie zaprezentował go oficjalnie

Dołącz do dyskusji 0

Chrome OS to domena Chromebooków, czyli laptopów i hybryd, skierowanych przede wszystkim do uczniów i studentów, chociaż w niektórych przypadkach (jak Pixel Book) również do bardziej wymagających użytkowników. Nie ma jednak na rynku tabletów sensu stricto z tym systemem. Co ciekawe, Acer takowy wyprodukował, lecz nie zaprezentował go światu oficjalnie. Mimo to, możemy go zobaczyć.

W Londynie trwają właśnie doroczne targi BETT, koncentrujące na sektorze edukacji. Pojawił się na nich również Alister Payne (@Alister_Payne), któremu (z jakichś bliżej nieznanych powodów) udało się dorwać tablet Acera. Nie byłoby w tym nic dziwnego – wszakże to jeden z bardziej popularnych producentów tego typu urządzeń – gdyby nie fakt, że na jego pokładzie preinstalowano właśnie Chrome OS, który – jak wspomniałem – jest domeną Chromebooków.

Alister Payne nie omieszkał się pochwalić tym na swoim profilu na Twitterze. Mężczyzna chyba jednak najpierw to zrobił, a dopiero później pomyślał, ponieważ aktualnie jego tweet nie jest już dostępny. Na (nasze) szczęście nic w internecie nie ginie i redakcja serwisu Chrome Unboxed zawczasu pobrała je na swój serwer, a następnie opublikowała na swojej stronie.

Tablet Acera z Chrome OS (fot. @Alister_Payne via Chrome Unboxed)

Wypada doprecyzować, że Alister Payne naprawdę postąpił nierozważnie, gdyż Acer nie wystawił tego urządzenia publicznie, gdzie każdy miałby do niego swobodny dostęp. W takim przypadku mężczyzna nie skasowałby też swojego tweeta. Mleko się jednak rozlało i cały świat może oglądać pierwszy na świecie tablet z Chrome OS. System jest tutaj kluczowy, ponieważ sam sprzęt wygląda dość „standardowo”, a na temat jego specyfikacji nie mamy żadnych informacji. Serwis źródłowy wspomniał jedynie, że ekran da się obsługiwać stylusem od Staedtlera (popularny producent przyborów i akcesoriów szkolnych).

Nie wiadomo, czy Acer rzeczywiście ma plany wypuścić tablet z Chrome OS, czy po prostu przywiózł na BETT 2018 prototyp, aby zebrać od związanych z tematem osób opinie na jego temat (jak Samsung zrobił ze swoim składalnym smartfonem na CES 2018) i na ich podstawie podjąć dalsze kroki. Warto jednak wspomnieć, że od pewnego czasu na tym systemie da się odpalać aplikację, napisane na Androida, dzięki czemu stał się o wiele bardziej funkcjonalny.

Jak to mówią: pożyjemy, zobaczymy. A Wy kupilibyście tablet z Chrome OS?

*Na zdjęciu tytułowym Acer Switch Alpha 12 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Chrome Unboxed dzięki Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona