Acer nie zrezygnuje z tabletów

Od pewnego czasu coraz częściej możemy czytać o narastających problemach finansowych firmy Acer, co nie napawało nas optymizmem. Po pojawieniu się informacji, że koncern ma się skupić na ultrabookach (co potwierdził CEO J.T. Wang – więcej tutaj) oraz po opublikowanym raporcie na temat dominacji iPada na rynku tabletów, sympatycy tabletów z serii Iconia Tab mieli prawo do niepokoju.

Od dzisiaj wszyscy możemy spać spokojnie. Dzięki dziennikarzom z Digitimes dowiedzieliśmy się, iż założyciel firmy Stan Shih zaprzeczył informacjom o wycofaniu się Acera z rynku tabletów. Zarząd zdaje sobie sprawę z tego, że spółka nie jest liderem tej branży, jednak postanowił kontynuować walkę. Dlatego też przemyślał ostatnio rozwój produktów oraz usprawnienia organizacji firmy. Shih przyznał, że firma musi się skoncentrować na dochodowych urządzeniach, jednak nie zaprzestanie produkcji nowych tabletów.

Podobna sytuacja miała miejsce, kiedy to Acer wkraczał na rynek notebooków, jednak dzięki doskonale dopracowanej strategii i ciężkiej pracy, firma na dobre zagościła w branży. Miejmy nadzieję, że i tym razem analitycy nie zawiodą, a cała sprawa znajdzie szczęśliwe zakończenie zarówno dla Acera, jak i oddanych konsumentów Iconia Tab. Krótko mówiąc, jeśli plan okaże się skuteczny już nie długo światło dzienne ujrzą nowe tablety firmy Acer. A wśród nich czterordzeniowy Acer Iconia Tab A700.

źródło