Acer może jeszcze w tym roku zaprezentować 8-calowy tablet ze Snapdragonem 625 i LTE | Tabletowo.pl

Acer może jeszcze w tym roku zaprezentować 8-calowy tablet ze Snapdragonem 625 i LTE

Dołącz do dyskusji 0

Acer w tym  roku zaprezentował już kilka tabletów (m.in. Iconia Tab 10 A3-A40 oraz Iconia Talk S) i nic nie wskazywało na to, że w ciągu najbliższych tygodni Tajwańczycy mają zamiar dołączyć do swojego portfolio kolejną propozycję. Tymczasem okazuje się, że jeszcze w tym roku może zadebiutować urządzenie, ukrywające się pod oznaczeniem kodowym Acer A6201.

Tablet dostrzeżono w bazie GFXBench – a to najczęściej sugeruje, że premiera danego sprzętu czai się tuż za rogiem. Dlatego nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, jeśli Acer rzeczywiście zaprezentuje to urządzenie jeszcze przed końcem roku. I w sumie nie byłaby to „głupia” decyzja – za pasem przecież święta i związany z tym szał zakupowy, a to zawsze najlepszy okres dla każdego producenta.

Acer A6201 ma mocne argumenty, żeby przekonać potencjalnych klientów do zakupu. Na jego wyposażeniu znalazł się bowiem 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1200 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 z układem graficznym Adreno 506, 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty po 5 Mpix zarówno na przodzie, jak i tyle.

Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow, na pewno z nakładką producenta. Warto też zauważyć, że GFXBench informuje o obecności GPS-u, NFC i slotu na kartę SIM – nie powinno więc zabraknąć obsługi LTE i możliwości wykonywania połączeń.

Acer A6201 w GFXBench

Acer A6201 w GFXBench

*Na grafice wyróżniającej Acer Iconia Tab 10 A3-A40

Źródło: GFXBench przez Tabletmonkeys

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona