Acer Iconia W3: pierwszy 8-calowy tablet z Windows 8 oficjalnie

20130603-121933.jpg

Stało się. Po kilku miesiącach plotek i spekulacji sukcesywnie pojawiających się w sieci, wreszcie uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie istnienia pierwszego tabletu z Windows 8 i ekranem o przekątnej mniejszej niż 10,1″. Jest nim Acer Iconia W3, który został zaprezentowany na tajwańskich targach Computex 2013. Warto wspomnieć, że na tym samym wydarzeniu swoje interesujące nowości pokazał Asus, o czym więcej możecie przeczytać w tym wpisie.

Tablety z najnowszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu nie należą do najtańszych, z czym chyba każdy z nas się z tym zgodzi. Przez to właśnie jakiś czas temu gigant z Redmond postanowił obniżyć wymagania techniczne Windows 8 tak, by partnerzy w postaci producentów elektroniki, mogli tworzyć mniejsze i zarazem tańsze tablety oparte o tę platformę. Pierwszym przedstawicielem rodziny mniejszych modeli z Windows 8 jest właśnie Acer Iconia W3. Jego cena zaczyna się od 329 euro.

Acer Iconia W3 to sprzęt z 8-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, którego jednostką centralną jest dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760 o częstotliwości taktowania 1,8GHz. Urządzenie oferuje 32/64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, kamerkę, aparat 2 Mpix, port microUSB, wyjście microHDMI, Bluetooth 4.0 i WiFi. Urządzenie oferuje pełną wersję pakietu Office. Co więcej, do tabletu można dokupić klawiaturę w cenie 69 euro.

Cena Iconia W3 to 329 euro za 32 GB, natomiast za 64 GB – 379 euro. Przedsprzedaż tabletu ruszy już jutro, natomiast dostępność modelu ustalona została na końcówkę czerwca.

źródło