Acer Iconia W1-810 z Windows 8.1 with Bing wkrótce w Polsce - za 599 złotych - Tabletowo.pl

Acer Iconia W1-810 z Windows 8.1 with Bing wkrótce w Polsce – za 599 złotych

Dołącz do dyskusji 0

Acer Iconia W1-810 znany jest w sieci pod co najmniej trzema nazwami – poza przywołaną można go spotkać jeszcze jako Iconia Tablet 8 lub Iconia Tab 8W. Jakkolwiek byśmy go nie nazwali, najważniejsza w jego przypadku jest cena, bo to ona może sprawdzić, że sprzęt będzie sprzedawał się jak świeże bułeczki. Głównie dlatego, że będzie to pierwszy tak tani markowy tablet z Windowsem, dzięki zastosowaniu wersji „with Bing”, na którą to Microsoft udziela jeszcze tańszej licencji wszelkim OEM-om.

W ofercie sklepu X-KOM, bardzo wstępnie, pojawił się Iconia W1-810 (W1-810-1344). I choć nie znajdziemy przy nim żadnych danych odnośnie urządzenia, jak również zdjęć prasowych, nie jest to dla nas najistotniejsze. Tym jest natomiast cena, która ma wynosić, uwaga, zaledwie 599 złotych.

Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że sprzedaż Acera Iconia W1-810 w Polsce, jeśli nic się nie zmieni, ruszy w drugiej połowie listopada. Muszę przyznać, że jestem bardzo ciekawa jak tablet ten będzie sobie radził podczas typowej pracy – podczas targów IFA 2014 w Berlinie, jak na tak tani sprzęt, zrobił na mnie dobre wrażenie (poza grubymi ramkami… i wyciekami światła, które jednak zwalam na egzemplarz przedprodukcyjny).

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1 with Bing, a za jego działanie odpowiada proces Intel Atom Z3735G ze wsparciem płynącym z pamięci operacyjnej RAM w postaci 1GB. Do naszej dyspozycji oddany jest 8-calowy wyświetlacz o marnej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (ale w tej cenie nie powinniśmy się spodziewać niczego lepszego) oraz 32GB pamięci wewnętrznej. Jeśli jest to ta sama wersja urządzenia, co zaprezentowana podczas targów IFA 2014 w Berlinie, powinniśmy mieć do czynienia również z Bluetooth, aparatem 5 Mpix, kamerką 2 Mpix, 3.5 mm jackiem audio, slotem kart microSD oraz portem microUSB. Waga modelu powinna wynosić 381 g, z kolei wymiary obudowy – 128 x 214 x 10 mm.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona