Acer Iconia Tab z procesorem AMD

Reklama

Czy Was też irytuje to, jak producenci nazywają kilka urządzeń tak samo i później trudno połapać się które jest które? Niestety, tak jest w przypadku Acera, który na CES 2011 zaprezentował kilka nowości. Do serii Iconia należy znany już wcześniej dwuekranowy laptop Iconia, tablet Iconia Tab A500 z Androidem oraz Iconia Tab, którego sercem jest procesor AMD. Temu ostatniemu poświęcimy teraz trochę uwagi.

Najnowszy tablet Acera działa w oparciu o Windows 7 Home Premium, a jego sercem jest procesor AMD Fusion C-50 o taktowaniu 1GHz z grafiką Radeon HD 6250, mający do dyspozycji 2GB DDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 32GB.

Urządzenie zostało wyposażone w 10,1-calowy wyświetlacz o nieznanej rozdzielczości, wyjście HDMI, USB, WiFi, kamerkę do połączeń wideo oraz aparat.

Iconia Tab to kolejne urządzenie, którego można używać jako ekranu do stacji dokującej, będącej pełnowymiarową klawiaturą, co widać na zamieszczonych zdjęciach. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy urządzenie trafi do sprzedaży (prawdopodobnie jeszcze w pierwszym kwartale roku) ani jaka będzie jego cena. Sądząc po specyfikacji, tanio na pewno nie będzie.

źródło