Tajemniczy tablet Acera (Iconia Tab A700?) z czterema rdzeniami i ekranem 1080p zapowiedziany [update]

acer iconia tab a700
fot. TheVerge.com

Wszystkie osoby śledzące rynek nowinek technologicznych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że już na dniach ruszają największe na świecie targi elektroniczne – CES 2012! Jako że tego typu wydarzenia to to, co tygrysy lubią najbardziej ;) z wielkim zainteresowaniem czekamy na to, co producenci ciekawego zaprezentują w Las Vegas. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, w ciągu najbliższych dni powinniśmy poznać odpowiedzi pozostałych firm na Asusa Transformer Prime, pierwszy tablet z czterordzeniową Tegrą 3. Jedną z nich na pewno będzie urządzenie Acera.

Kilka chwil temu w Las Vegas zakończyła się konferencja prasowa Acera, na której zapowiedzianych zostało kilka produktów. Wydarzenie to skoncentrowane było głównie na najnowszych ultrabookach, w tym na najcieńszym na świecie (na razie) modelu Acer Aspire S5 oraz usłudze AcerCloud. W temacie tabletów zostało powiedziane niewiele, aczkolwiek padło jedno zdanie, które warto wziąć sobie do serca. Jeden z przedstawicieli producenta zapowiedział, że Acer będzie pracował nad kolejnymi urządzeniami tego typu. Jednym z nich będzie tablet z czterordzeniowym procesorem.

I w tej chwili na scenie pokazany został tajemniczy tablet, najprawdopodobniej Acer Iconia Tab A700, którego jednostką centralną jest właśnie czterordzeniowy procesor, a samo urządzenie może się pochwalić wyświetlaczem 1080p. I to na razie tyle oficjalnych wieści na temat tego modelu. Warto wspomnieć, że jakiś czas temu do sieci trafiły parametry techniczne modelu oraz jego fotki prasowe, które wskazują na to, że na wspomnianej konferencji faktycznie został zapowiedziany model Iconia Tab A700 (spójrzcie zwłaszcza na tył modelu) – więcej w tym wpisie.

Mam wielką nadzieję, że więcej informacji na temat powyższego, tajemniczego tabletu, poznamy w ciągu najbliższych kilku dni.

Update (9.01.2012, g. 8.30)via, via

Wystarczyło kilka godzin, by na temat powyższego modelu pojawiały się kolejne informacje. I tak, wiemy już, że urządzenie pracuje w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, posiada Tegrę 3 na pokładzie i wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Dodatkowo jest wyposażone w aparat 5 Mpix, microSD, microUSB i microHDMI. Ma 9,8 mm grubości.

Wiele wskazuje na to, że tablet Acera zadebiutuje dopiero w drugim kwartale 2012 roku. Cena nie została ujawniona.

źrodło