tablet acer iconia tab a510

Acer Iconia Tab A510 – podrasowany A500 (z Tegrą 3), uboższy A700 (z niższą rozdzielczością)

tablet acer iconia tab a510

Nie od dziś wiadomo, że każdy z producentów stara się trafić w gust jak najszerszego grona odbiorców. Nie inaczej postępuje Acer, który już od dłuższego czasu ma w portfolio wiele różnych tabletów z różnej półki cenowej. Taką politykę postanowił kontynuować w przypadku najnowszej generacji swojego sprzętu, czyli z Tegrą 3. Ledwie poznaliśmy high-endowego Acera Iconia Tab A700, a już dziś dowiedzieliśmy się, że na rynku znajdzie się też jego nieco tańszy odpowiednik – Acer Iconia Tab A510.

Charakterystyczny w przypadku modelu Iconia Tab A700 jest jego ekran, a właściwie jego rozdzielczość – 1920 x 1200 pikseli, która w połączeniu z czterordzeniową Tegrą 3 sprawi, że koszt urządzenia na pewno nie będzie należał do najniższych. Tak oto Acer postanowił zaproponować potencjalnym klientom nieco uboższy model, Iconia Tab A510 z wyświetlaczem o tej samej przekątnej, tj. 10,1″, ale niższej rozdzielczości – 1280 x 800 pikseli.

Acer Iconia Tab A510, jak przystało na najnowszy sprzęt, pracuje w oparciu o Androida 4.0 z Acer Ring, czyli ciekawą nakładką rozszerzającą możliwości systemu. Został wyposażony w 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (pewnie będzie też wersja z 32GB), slot kart microSD, microUSB, microHDMI, dwa głośniki, jack 3,5 mm, aparat o rozdzielczości 5 Mpix oraz kamerkę. Możemy się spodziewać wersji z 3G – najprawdopodobniej o nazwie Iconia Tab A511.

Najnowszy tablet producenta jest cieńszy i optycznie mniejszy od Acera Iconia Tab A500, którego to jest podrasowaną wersją. Czekamy na oficjalne informacje dotyczące ceny tabletu Iconia Tab A510 i dostępności na rynku, bowiem te szczegóły na chwilę obecną nie zostały ujawnione.

źródło