Acer Iconia Tab A510 Olympic Games Edition trafia na polski rynek

tablet acer iconia tab a510

Gdzieś tam między wierszami wspominałam, że według moich informacji w kwietniu na polski rynek trafi Acer Iconia Tab A510 Olympic Games Edition, aczkolwiek trudno było mi wskazać dokładną datę. Wątpliwości rozwiał jednak polski oddział producenta, który poinformował o wprowadzeniu tabletu do sprzedaży w Polsce. Warto przypomnieć, że jest to pierwszy tablet Acera z Tegrą 3, a drugi ogólnie z tą jednostką (po Asusie Transformer Prime) dostępny w naszym kraju. Sugerowana cena detaliczna urządzenia w wersji 32GB WiFi (bez 3G) to 1849 złotych.

Ale „dostępny” to też za duże słowo. Acer Iconia Tab A510 Olympic Games Edition dotychczas pojawił się w ofercie kilku sklepów internetowych, aczkolwiek można go nabyć wyłącznie na Allegro, w dodatku w wyższej cenie niż sugerowana przez Acera – 1999 złotych (tu warto zaznaczyć, że dzięki naszym Czytelnikom w aukcji pojawiło się sprostowanie, że tablet nie posiada 3G). Ceneo informuje, że najtaniej można go kupić za 1800 złotych, ale „towar dostępny na zamówienie”, więc nie wiadomo kiedy można się go spodziewać.

Coś o samym tablecie? Proszę bardzo. Acer Iconia Tab A510 pracuje dzięki czterordzeniowej jednostce Tegra 3, a jego systemem operacyjnym jest Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Producent obiecuje, że urządzenie, wyposażone w akumulator o pojemności 9800 mAh, jest w stanie odtwarzać wideo przez 15 godzin – ciekawe jak jest w rzeczywistości (Acer Polska – chętnie sprawdzę ;)).

Sprzęt ma także 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, aparat 5 Mpix nagrywający wideo w jakości Full HD (1080p), kamerkę, GPS, wyjście HDMI, port microUSB, slot kart microSD oraz Bluetooth. Wymiary modelu ważącego „poniżej 685 g”, to 260 x 175 x 10,95 mm.

informacja prasowa, Acer