Acer Iconia Tab A500/A501 na MWC 2011 (wideo)

Acer Iconia Tab – mówi Wam to coś? Jeśli nie, to oznacza, że jesteście do tyłu z informacjami z tabletowego rynku. Iconia Tab to seria tabletów Acera składająca się na razie z trzech modeli: 10-calowego A500/A501 (o którym poniżej), hybrydy tabletu z netbookiem – W500 oraz 7-calowego A100 (o dwóch pozostałych newsy pojawią się później, jak YouTube zechce ze mną współpracować, bo coś marnie mu to idzie ;)).

Ale do rzeczy. Wszystkie trzy tablety producent zaprezentował już w listopadzie, jednak dopiero na CES 2011 poznaliśmy więcej szczegółów na ich temat. Dziś, na MWC 2011, miałam okazję przyjrzeć się wszystkim modelom – w tym A500, który jest bohaterem poniższego wideo.

Zanim jednak obejrzycie filmik, wypada przypomnieć specyfikację techiczną Acera Iconia Tab A500. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim 10,1-calowy ekran pojemnościowy 1280 x 800 pikseli, wyjście HDMI, aparat o rozdzielczości 5 Mpix i kamerkę 2 Mpix. Za jego pracę odpowiada dwurdzeniowa Tegra 2 o taktowaniu 1GHz.

Całość pracuje pod kontrolą Androida (i tu ciekawostka, jak zobaczycie poniżej na zdjęciu, producent zapomniał o podaniu wersji systemu). A prawda jest taka, że „targowa” wersja tabletu pracowała w oparciu Androida 2.2, a ostateczna wersja ma trafić do sprzedaży z Androidem Honeycomb.

Bardzo miło ze strony Acera, że rozgraniczył nieco innymi nazwami modele z 3G od tych z samym WiFi. I tak, wiemy już, że na rynku pojawi się Acer Iconia Tab A500 – wyłącznie z WiFi oraz Acer Iconia Tab A501 – z 3G i WiFi.

Kiedy zobaczymy je na rynku? Najprawdopodobniej w kwietniu. Jaka będzie cena? Tego nie wiedzą nawet najstarsi Indianie…

Acer Iconia Tab – mówi Wam to coś? Jeśli nie, to oznacza, że jesteście do tyłu z informacjami z tabletowego rynku. Iconia Tab to seria tabletów Acera składająca się na razie z trzech modeli: 10-calowego A500 (o którym poniżej), hybrydy tabletu z netbookiem – W500 oraz 7-calowego A100 (o dwóch pozostałych newsy pojawią się później, jak YouTube zechce ze mną współpracować, bo coś marnie mu to idzie ;)).

Ale do rzeczy. Wszystkie trzy tablety producent zaprezentował już w listopadzie, jednak dopiero na CES 2011 poznaliśmy więcej szczegółów na ich temat. Dziś miałam okazję przyjrzeć się wszystkim modelom – w tym A500, który jest bohaterem poniższego wideo.

Zanim jednak obejrzycie filmik, wypada przypomnieć specyfikację techiczną Acera Iconia Tab A500. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim 10-calowy ekran pojemnościowy WXGA, wyjście HDMI, aparat o rozdzielczości 5 Mpix i kamerkę 2 Mpix. Za jego pracę odpowiada dwurdzeniowa Tegra 2 o taktowaniu 1GHz.

Całość pracuje pod kontrolą Androida (i tu ciekawostka, jak zobaczycie poniżej na zdjęciu, producent zapomniał o podaniu wersji systemu) – najprawdopodobniej 2.2 z nakładką Acer UI 4.5.

Bardzo miło ze strony Acera, że rozgraniczył nieco innymi nazwami modele z 3G od tych z samym WiFi. I tak, wiemy już, że na rynku pojawi się Acer Iconia Tab A500 – wyłącznie z WiFi oraz Acer Iconia Tab A501 – z 3G i WiFi.

Kiedy zobaczymy je na rynku? O takie rzeczy, proszę, nie pytajcie.