Acer Iconia Tab A200 już w Europie. Na razie w Niemczech

tablet acer iconia tab a200

W połowie stycznia Acer Iconia Tab A200 trafił do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i raczej nie zapowiadało się, by jego premiera w Europie miała nastąpić zbyt szybko. A jednak! Jak się okazało, tablet ten jest już dostępny w pierwszym kraju Starego Kontynentu, na razie w Niemczech. Można go dostać za pośrednictwem strony Amazon.de.

W Stanach dostępne są dwie wersje Acera Iconia Tab A200: 8GB za 330 dolarów oraz 16GB za 350 dolarów. W Niemczech ich liczba została ograniczona do jednej – na chwilę obecną można kupić wariant z 16GB pamięci, ale za to w jednym z dwóch kolorów: czerwonym lub szarym – koszt to 370 euro.

Pojawienie się modelu w Niemczech daje nadzieję, że premiera urządzenia w Polsce zbliża się coraz większymi krokami. Ale żeby Acera Iconia Tab A200 traktować jako interesując sprzęt, producent musi zapowiedzieć nadchodzącą aktualizację do Androida Ice Cream Sandwich. Jeśli takowej deklaracji nie będzie, najprawdopodobniej spora część potencjalnych klientów skieruje swój wzrok (i pieniądze) ku innemu tabletowi.

Przypomnę tylko, że Acer Iconia Tab A200 został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Tegra 2 (1GHz), 1GB RAM, ekran o przekątnej 10,1″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, kamerkę 2 Mpix (nie ma aparatu), wyjście HDMI, port USB, slot kart microSD, WiFi, Bluetooth, GPS oraz akumulator o pojemności 3260 mAh mający pozwalać na maksymalnie osiem godzin odtwarzania wideo.

źródło