Acer Iconia Tab A100 w sprzedaży pod koniec lipca?

Reklama

Acer Iconia Tab A100 – pamiętacie historię tego tabletu? Krótko przypomnę: jego premiera miała miejsce podczas targów MWC 2011 w Barcelonie, a do sprzedaży miał wejść w połowie kwietnia – nie wszedł, więc premierę przesunięto na maj. Wtedy to okazało się, że jego rynkowa premiera została przesunięta. Część źródeł twierdzi, że na drugą połowę roku, z kolei druga część uściśla, że w trzecim kwartale. Dobra wiadomość? Trzeci kwartał zaczyna się już w lipcu. Zła? Nie wiadomo czy faktycznie Iconia Tab A100 wejdzie do sprzedaży akurat w tym miesiącu. Pojawił się jednak mały promyczek nadziei.

Engadget zamieścił tabelkę przedstawiającą plan wprowadzania do sprzedaży poszczególnych tabletów w sieci sklepów Walmart. Znajdują się w nim dwie interesujące informacje. Pierwsza to data premiery 8-calowego tabletu Vizio, która spodziewana jest w „26 tygodniu” czyli za sześć tygodni. Tydzień wcześniej do sprzedaży ma trafić rzekomo 7-calowy Acer, co jednoznacznie wskazuje na Acera Iconia Tab A100. Cena tabletu miała wynosić między 449 a 499 dolarów, jednak mówi się, że może zostać obniżona aż do 349 dolarów.

Niestety, nie wiadomo jak aktualna jest powyższa tabelka. Trzeba więc informacje o lipcowej, rynkowej premierze tego modelu traktować z przymrużeniem oka i nadzieją, że faktycznie tak będzie. Może się jednak okazać, że Acer czeka na Androida Ice Cream Sandwich, który ma zadebiutować dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku…

źródło