Acer Iconia Tab A100 w sprzedaży od 20 kwietnia. Jaka cena?

Reklama

Od momentu oficjalnej prezentacji tabletów Acera praktycznie się o nich nie słyszy i choć raczej nie są zaliczane do grona urządzeń mających zagrozić pozycji iPada na rynku, to są ciekawymi propozycjami dla potencjalnych klientów. Jakiś czas temu producent podał oficjalne ceny dwóch modeli: Iconia Tab A500 oraz Iconia Tab W500. Tym razem dzięki brytyjskiemu Amazonowi poznaliśmy cenę najmniejszego dziecka Acera – Iconia Tab A100.

Dzięki wspomnianej stronie wiemy już, że Acer Iconia Tab A100 trafi do sprzedaży najprawdopodobniej 20 kwietnia – przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Kiedy możemy się spodziewać polskiej premiery modelu – tego nie wiadomo. Miejmy nadzieję, że jeszcze przed wakacjami na półkach sklepowych pojawi się sporo ciekawych tabletów i w końcu będziemy mieli w czym wybierać!

Cena Acera Iconia Tab A100 ma wynosić 300 funtów (w przeliczeniu ok. 1375 złotych). Znając polskie realia przyjdzie nam zapłacić za niego nieco więcej… Ale to i tak jeden z tańszych tabletów, spośród tych, które wkrótce trafią na rynek.

Warto przypomnieć, że Iconia Tab A100 to najmniejszy tablet Acera. Jest to urządzenie z 7-calowym ekranem pojemnościowym o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, którego sercem jest dwurdzeniowa Tegra 2 o taktowaniu 1GHz mająca do dyspozycji 512MB RAM i 8GB pamięci, a systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Android 3.0 Honeycomb.

Słabym punktem modelu jest bateria, która, według wstępnych informacji, oferuje jedynie 5 godzin oglądania wideo (dla porównania: w przypadku tabletów Apple jest to 10h). Urządzenie oferuje kamerkę 2 Mpix, aparat o rozdzielczości 5 Mpix oraz wyjście HDMI.

Do sprzedaży trafią dwie wersje tabletu. Pierwsza, A100, będzie oferowała wyłącznie WiFi, z kolei druga – A101 – 3G i WiFi.

źródło