Acer Iconia Tab A100 opóźniony przez… problemy z Androidem Honeycomb

Jakiś czas temu dzięki Tabletowo.pl świat dowiedział się o przesunięciu rynkowej premiery tabletu Acer Iconia Tab A100 na drugą połowę roku. Początkowo miał trafić do sklepów w maju, okazało się jednak, że pojawiły się bliżej nieokreślone problemy. Z najnowszych informacji wynika, że nie były one związane ze sprzętem. Skoro nie zawiniła strona hardware’owa, to coś musiało być nie tak z oprogramowaniem. I faktycznie. Okazuje się bowiem, że przyczyna leży po stronie Androida Honeycomb i jego działania (a raczej niedziałania) na 7-calowym tablecie Acera.

Źródła DigiTimes donoszą, że producent odkrył problem ze strony oprogramowania. Podobno wiele aplikacji przeznaczonych dla Androida Honeycomb nie pracuje tak jak powinno na 7-calowym ekranie tabletu A100, ze względu na brak kompatybilności. Nic dziwnego, skoro „plaster miodu” został przygotowany przede wszystkim z myślą o tabletach z ekranem o przekątnej 10,1″.

Może to oznaczać, że premiera Acera Iconia Tab A100 została przesunięta na drugą połowę roku (prawdopodobnie bardzo późne miesiące roku) dlatego, że wtedy na rynku zadebiutuje Android Ice Cream Sandwich, łączący w sobie cechy tabletowego i smartfonowego systemu. Wtedy już nie powinno być żadnych problemów z dostosowaniem aplikacji do różnych wielkości wyświetlaczy – w końcu ta wersja googlowskiego systemu ma działać zarówno na smartfonach, których ekrany mają 3″, jak i tabletach z wyświetlaczami o różnej przekątnej: 7″, 8,9″ czy 10,1″.

Jedno jest pewne: skoro Acer napotkał problemy z „plasterkiem miodu” to inni producenci też od nich nie uciekną. Czy to oznacza, że do momentu wydania Androida Ice Cream Sandwich nie poznamy żadnego urządzenia z 7-calowym ekranem? Tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć – ale raczej nie (warto przypomnieć, że ViewSonic – o ile się nic nie zmieni – zaprezentuje na Computex 2011 model ViewPad 7x).

źródło