Acer Iconia One 8 i Iconia Tab 10 oficjalnie zaprezentowane | Tabletowo.pl

Acer Iconia One 8 i Iconia Tab 10 oficjalnie zaprezentowane

Dołącz do dyskusji 0

Dziś w Nowym Jorku swoją premierę miały dwa ciekawe tablety od Acera. Są to 8- i 10-calowe urządzenia z przyzwoitą specyfikacją i dość atrakcyjna ceną. A wszystko dedykowane przede wszystkim nauce.

Acer Iconia Tab 8

8-calowy tablet został wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z technologią Zero Air Gap. Za działanie urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Atom (niestety nie wiadomo jaka dokładnie jednostka). Na chwilę obecną nie wiadomo również ile pamięci RAM znajdziemy w tablecie. Wiemy natomiast, że dla użytkownika przeznaczone zostaną 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej (w zależności od wersji), z tego, co widzę na zdjęciu, możliwa jest rozbudowa o kolejne gigabajty przy użyciu kart microSD.

Acer Iconia Tab 8 działa w oparciu o system operacyjny Android 5.0 Lollipop. Jest on wzbogacony kilkoma dedykowanymi aplikacjami, które (podobno) mają ułatwić pracę na tablecie.

  • EZ Note pozwala na tworzenie w prosty sposób notatek przede wszystkim przy użyciu opcjonalnego rysika Acer Accurate Stylus lub dowolnym przyborem piśmienniczym (np. ołówkiem).
  • EZ WakeUp umożliwia wybudzenie urządzenia po dwukrotnym dotknięciu ekranu. Podobne rozwiązanie znajdziemy w smartfonach od LG i Sony.
  • EZ Snap daje możliwość wykonanie zrzutu ekranu po „uszczypnięciu” ekranu trzema palcami.
  • EZ Gadget pozwala na korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie. Dostępne programy, które wspierają tą opcje to: kalendarz, przeglądarka, kalkulator i notatnik.
  • System Doctor umożliwia zwolnienie pamięci systemowej poprzez zamknięcie niepotrzebnych aplikacji działających w tle.

W specyfikacji urządzenia nie zapomniano oczywiście o aparatach: przednim o matrycy 0,3 Mpix oraz główny 5-megapikselowym. Dodatkowo w tablecie znajdziemy baterię, która pozwoli na nawet 8,5 godziny pracy.

Całość została zamknięta w obudowie o grubości 9,5 mm oraz wadze 355 g. Co ciekawe Acer Iconia Tab 8 będzie dostępny w aż dziesięciu wersjach kolorystycznych. Tablet będzie dostępny w maju, a jego ceny zaczynać będą się od 699 złotych.

Acer Iconia Tab 10

Jest to tablet z 10,1-calowym wyświetlaczem Full HD z technologią Zero Air Gap pokrytym szkłem hartowanym Corning Gorilla Glass 4 i powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców. W urządzeniu znajdziemy czterordzeniowy procesor Intel Atom (brak dokładniejszych informacji) oraz 2 GB pamięci RAM DDR3. Do dyspozycji użytkownika zostaną przeznaczone, w zależności od wybranej wersji, 16, 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej.

W urządzeniu znajdziemy również USB 2.0 oraz moduły NFC i Bluetooth 4.0. Producent pomyślał również o możliwości rozszerzania pamięci wbudowanej o maksymalnie 64 GB przy użyciu kart microSD. Bateria natomiast jest w stanie wytrzymać około 5 godzin ciągłego użytkowania.

Acer Iconia Tab 10 został wyposażony, podobnie jak wersja z 8-calowym wyświetlaczem, w aplikacje: EZ Note, EZ Snap, EZ WakeUp oraz EZ Gadget. Całość została zamknięta w obudowę o wymiarach 260 x 176 x 9,7 mm i wadze 540 g.

Tablet będzie dostępny w sprzedaży od maja w cenach zaczynających się od 899 złotych. Dodatkowo będzie można dokupić akcesoria: rysik, folie, futerały, osłony i bezprzewodowe stacje dokujące z klawiaturą.

Warto dodać, że oba tablety są dedykowane szkołom i interaktywnej nauce.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona