Acer i Asus odstawią tablety lekko na bok, by skupić się na ultrabookach? - Tabletowo.pl

Acer i Asus odstawią tablety lekko na bok, by skupić się na ultrabookach?

Ostatnio informowaliśmy was o planach Lenovo na 2012 rok. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że w kolejnym roku nie zabraknie tabletów zarówno z Androidem jak i Windows 8, podczas gdy Dell zamierza się skupić, najprawdopodobniej, na urządzeniach z Windows 8. A jak inni producenci tabletów widzą swoją przyszłość?

Acer, dzisiaj, kiedy to wszyscy producenci komputerów mówią o tabletach, przyznaje, iż obecnie stanowią one zaledwie 7-8% sprzedaży firmy, a w przyszłym roku raczej się to nie zmieni. Dawniej producent prezentował się jako dobrze prosperująca firma, znajdująca się na drodze do zostania największym na świecie producentem komponentów PC, przebijając w wynikach sprzedaży firmę Dell w 2009 roku. Aktualnie problemy finansowe Acera narastają, jednak CEO J.T. Wang twierdzi, iż wie jak temu zaradzić.

Według Digitimes zarówno Acer jak i Asus podejmą próbę zwiększenia swoich zysków skupiając się w nadchodzącym 2012 roku na komputerach przenośnych nowej generacji, zmniejszając tym samym zainteresowanie tabletami, co potwierdził dyrektor generalny Acer, J.T. Wang, w wywiadzie dla Dow Jones Newswires słowami:

Ultrabooki staną się naszym kluczowym napędem zysków w następnym roku, jako że klienci chcą lżejszego i cieńszego notebooka o bardzo wydajnej baterii.

Ultrabooki to nowy typ komputerów przenośnych, które łączą w sobie wydajność notebooków z mobilnością tabletów dlatego też stają się coraz bardzie modne. LG i Sony również spoglądają w ich kierunku, z nadzieją zdobycia korony czołowego producenta.

Nie da się ukryć, iż obecnie na światowym rynku tabletów króluje Apple, Amazon, Samsung oraz, dwoma produktami, Asus. Miejmy jednak nadzieję, że oba tajwańskie koncerny nie poddadzą się bez walki i na rzecz uwielbianych przez nas tabletów zrezygnują z komputerów tzw. biurkowych, których udział z 18% na pewno spadnie do ok. 10%w przyszłym roku, właśnie na rzecz tabletów.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona