Acer zaprezentował dwie kamery sferyczne wyposażone w LTE – Holo360 oraz Vision360 | Tabletowo.pl

Acer zaprezentował dwie kamery sferyczne wyposażone w LTE – Holo360 oraz Vision360

Dołącz do dyskusji 0

Dzisiaj informowaliśmy Was już o komputerach przenośnych, jakie Acer postanowił zaprezentować na tegorocznych targach IFA 2017. Ale to nie wszystko, co producent postanowił pokazać światu w Berlinie – pojawiły się jeszcze dwie kamery zdolne do nagrywania filmów sferycznych. Przyjrzyjmy się, co ma do zaoferowania Acer w modelach Holo360 oraz Vision360

IFA 2017 trwa w najlepsze, a konferencja [email protected] dobiega końca. Wśród zaprezentowanych przez producenta produktów ukazały się dwa urządzenia zdolne do nagrywania filmów sferycznych, które zostały dodatkowo wyposażone w modem LTE. Co ciekawe, obie kamery są nastawione na całkowicie inne zastosowanie. Przejdźmy więc do rzeczy.

Kamera Acer Holo360 została wyposażona w 3-calowy, dotykowy ekran, który umożliwia nawigowanie po systemie, jakim jest…. Android 7.1.1 Nougat. Dzięki temu, filmy będzie można publikować w internecie wprost z kamery. A żeby całość była jeszcze bardziej niezależna, to urządzenie zostało wyposażone w modem LTE, dzięki któremu nie musicie się nawet przejmować brakiem sieci Wi-Fi.

Kamerka działa w oparciu o platformę Qualcomm Connected Camera, która do spółki z energooszczędnym procesorem Snapdragon 625, umożliwi zarejestrowanie obrazu sferycznego w rozdzielczości 6,9K oraz filmu w „zaledwie” 4K. W regionie EMEA (a więc prawdopodobnie również w Polsce) Holo360 ma pojawić się dopiero w czwartym kwartale tego roku, a wyceniono ją na 349 euro, czyli niecałe 1500 złotych.

A może by tak… wideorejestrator?

Acer zadbał również o to, aby swoją kamerkę 360-stopni z modemem LTE otrzymali kierowcy. Vision360 to tak naprawdę wideorejestrator samochodowy, który został wyposażony w dwie kamery Ultra HD. Wbudowany akcelerometr powoduje automatyczne zapisanie nagrania, a zamontowany moduł GPS zapamięta również koordynaty zdarzenia. Oczywiście nie zabrakło modemu LTE, który umożliwi łączność urządzenia z internetem.

Vision360 natychmiastowo wgrywa pliki do chmury, co ma zabezpieczyć przed utratą materiału w razie zniszczenia kamery. Co ciekawe, wideorejestrator pokazuje również aktualną prędkość jazdy – choć to już raczej drobnostka, niż bardzo ważna funkcja. Urządzenie zarejestruje stłuczki również wtedy, kiedy samochód jest zaparkowany, a jego posiadacz jest o tym informowany za pomocą powiadomienia wysłanego na telefon. Dzięki połączeniu z internetem, niespokojni o swój samochód będą mogli na żywo podejrzeć otoczenie pojazdu oraz jego koordynaty. Póki co, nie mamy żadnych informacji na temat ceny i dostępności kamery na rynku globalnym.

źródło: Android Authority, informacja prasowa
grafika główna: Acer

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona