Acer Chromebook Tab 10 - pierwszy na świecie tablet z Chrome OS - trafi w maju do Polski! Znamy cenę | Tabletowo.pl

Acer Chromebook Tab 10 – pierwszy na świecie tablet z Chrome OS – trafi w maju do Polski! Znamy cenę

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia na temat tabletu Acera z Chrome OS na pokładzie, wiele osób dało znać w komentarzach, że z chęcią kupiłoby taki sprzęt. Niedawno Acer oficjalnie zaprezentował Chromebook Tab 10 z preinstalowanym Chrome OS, a dzisiaj producent potwierdził, że sprzęt trafi do sprzedaży również w Polsce. Przy okazji zdradził także jego sugerowaną cenę.

Na początku warto przypomnieć, że Acer Chromebook Tab 10 kierowany jest przede wszystkim do uczniów i nauczycieli oraz ogólnie segmentu edukacji. Sprzęt pozwala wykorzystać platformę edukacyjną Google Expeditions w procesie uczenia się – można w niej m.in. stworzyć wirtualną klasę i umieścić w niej obiekty 3D. Według zapewnień producenta, funkcje rozszerzonej rzeczywistości są szczególnie przydatne w nauce przedmiotów ścisłych, jak geografia, biologia i astronomia.

Acer Chromebook Tab 10 (fot. Acer)

Jeżeli zaś chodzi o specyfikację Acer Chromebook Tab 10, to tablet wyposażono w wyświetlacz OXGA IPS o przekątnej 9,7 cala, proporcjach 4:3 i rozdzielczości 2048×1536 pikseli, co przekłada się na 263 ppi. Ekran można obsługiwać nie tylko palcem, ale też dołączanym do tabletu rysikiem Wacom EMR. Sercem urządzenia jest sześciordzeniowy procesor Rockchip RK3399, składający się z dwóch rdzeni ARM Cortex-A72 i czterech ARM Cortex-A53. Do tego są 4 GB LPDDR3 RAM32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Na tyle Acer Chromebook Tab 10 znajduje się aparat główny o rozdzielczości 5 Mpix, natomiast na przodzie kamerka 2 Mpix. Całość ma wymiary 17x23x1 cm i waży 550 gramów. Zmagazynowana w akumulatorze energia ma wystarczyć na maksymalnie 9 godzin pracy. Tablet działa pod kontrolą systemu Chrome OS, na którym można instalować aplikacje również ze Sklepu Play.

Acer Chromebook Tab 10 (fot. Acer)

Acer Chromebook Tab 10 trafi do Polski w maju 2018 roku, w pierwszej kolejności do odbiorców komercyjnych i szkół. Sugerowaną cenę urządzenia ustalono na 1399 złotych. Niewykluczone jednak, że później tablet dostępny będzie także w sklepach, aby mógł go kupić także szeregowy klient.

Źródło: informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona