Acer Aspire Switch 10 - nowa hybryda 2 w 1 od Acera 19

Acer Aspire Switch 10 – nowa hybryda 2 w 1 od Acera

acer1

Asus Transformer T100 jest jednym z najpopularniejszych urządzeń z Windows 8.1 i procesorem Atom Bay Trail. Na uznanie zasługiwała niska cena, ciekawa, hybrydowa forma oraz niezła wydajność. Do tej pory, urządzenie to nie doczekało się godnego konkurenta.

Czy Acer przełamie dominację Asusa na tym wąskim i na razie nienasyconym rynku urządzeń hybrydowych typu 2 w 1? Nabywcy zdecydują, ale nowy Acer Aspire Switch 10 (który zapowiadaliśmy już jakiś czas temu) prezentuje się naprawdę dobrze. Budową przypomina T100 – składa się z odpinanej klawiatury i części tabletowej, w której znajduje się procesor. Oba elementy łączą się ze sobą za pomocą magnetycznego zawiasu Snap Hinge i pozwala na korzystanie z urządzenia w nie dwóch, a czterech trybach: trybie tabletu, laptopa, namiotu i ramki – podobnie jak Lenovo Yoga 2 Pro. Dodatkowe tryby sprawiają, że zakres zastosowań jest jeszcze większy niż w przypadku T100.

https://www.youtube.com/watch?v=xojSBN63b00

Tablet ma zaledwie 8,9 mm grubości, a po doczepieniu klawiatury, niespełna 20 mm i 1,17 kg. Całość pokryta jest szczotkowanym aluminium, co teoretycznie stawia urządzenie w klasie premium. Do tej klasy nie zalicza się jednak ekran – na 10,1 calach zmieszczono rozdzielczość zaledwie 1366 x 768 px, a całość wykonano w technologii IPS. Trochę mało, jak na drugi kwartał 2014 roku.

Urządzenie dostępne będzie w wersji 32 lub 64 GB z 2 GB pamięci operacyjnej, a za moc obliczeniową będzie odpowiadał czterordzeniowy procesor Intel Atom trzeciej generacji. Jeśli komuś zależy na dodatkowej pamięci, tak jak w T100, dostępna będzie wersja z dyskiem HDD w doku klawiaturowym. W tej części znajduje się również touchpad wykonany w technologii Synaptics, obsługujący gesty Windows 8.

Na urządzeniu zainstalowany będzie najprawdopodobniej Windows 8.1 Update od samego początku oraz Office 2013 w wersji Home and Student, z Wordem, Excelem, PowerPointem i OneNotem. Model ma być dostępny w cenie od ok. 380$, czyli o 30$ więcej niż początkowo Asus T100. Czy bylibyście skłonni zapłacić odrobinę więcej za aluminiową obudowę i dodatkowe tryby?

acer2