Dzięki tym paskudnym okularom będziecie mogli streamować materiał bezpośrednio na YouTube | Tabletowo.pl

Dzięki tym paskudnym okularom będziecie mogli streamować materiał bezpośrednio na YouTube

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy Snap Spectacles zostały po raz pierwszy pokazane w 2016 roku, nagle wszystkim spodobała się idea okularów kręcących filmy. Charakterystyczne „pingle”, choć początkowo ustawiały się za nimi kolejki, nie zdołały zagrzać sobie miejsca na nosach fanów technologii. Fakt ten zamierza wykorzystać firma Acton, która opracowała okulary, które umożliwiają przesyłanie za żywo obrazu z wmontowanych kamer, wprost na kanał YouTube lub Facebooka.

Okulary Snap Spectacles mają dwie wyróżniające je cechy: są brzydkie (choć to kwestia gustu) i nadają się tylko do robienia snapów – nie można nagranych nimi materiałów eksportować do plików, które później opublikowalibyśmy w innych serwisach.

Firma Acton zaprezentowała okulary ACE Eyewear, które też wyróżniają dwie cechy: są równie brzydkie (tutaj bezdyskusyjnie ;) oraz zdolne do rejestrowania wideo w jakości HD, robienia zdjęć i transmisji obrazu na żywo do mediów społecznościowych.

„Okulary przeciwsłoneczne wyposażone w nowoczesną technologię mają ogromny potencjał, który nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Częściowo przez to, że nigdy nie były wykonane tak, by rzeczywiście przypominały okulary.”
– Peter Treadway, współzałożyciel Acton

I ja bym się z panem Treadway’em zgodził. Rzeczywiście, ACE bardziej przypominają okulary niż sławne Google Glass, które zwróciłyby na siebie uwagę niemal każdego przechodnia. Choć produkt Acton niekoniecznie musi od razu być wzorniczym objawieniem, to zdecydowanie mniej rzuca się w oczy (jeśli można tak się wyrazić w kotekście okularów).

Z technicznych rzeczy, trzeba zauważyć, że ACE wyposażono w aparat z obiektywem o kącie widzenia 120 stopni, dysponuje 4 GB pamięci wewnętrznej, wytrzyma do 10 godzin na baterii i 1,5 godziny ciągłego nagrywania. Okulary łączą się też z WiFi, dzięki czemu mogą przesyłać wszystko na różne platformy społecznościowe, w tym na Facebooka, YouTube czy Instagram.

Czy te dodatkowe funkcje wystarczą, żeby przekonać kogokolwiek do zakupu bryli za 99 dolarów? Trudno powiedzieć. Jedyne, co jest pewne, to to, że cena ACE Eyewear jeszcze wzrośnie. Po przedsprzedaży osiągnie poziom 199 dolarów.

Że tak powiem, jakoś tego nie widzę.

źródło: Acton przez BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona