Acamar Transformer - hybryda z Windows 7 - Tabletowo.pl

Acamar Transformer – hybryda z Windows 7

Odkąd zadebiutował Asus Eee Pad Transformer, producenci zaczęli dostrzegać na rynku zapotrzebowanie na sprzęt łączący w sobie możliwości tabletów i netbooków. Dzięki temu powstał także model, który za chwilę poznacie – Acamar Transformer, pracujący – w przeciwieństwie do urządzenia tajwańskiego koncernu – pod kontrolą Windows 7.

Modelu Acamar Transformer ze względu na konstrukcję, jak przystało na hybrydę, można używać zarówno jak netbooka, jak i tabletu. Otrzymujemy go dzięki obróceniu wyświetlacza urządzenia, którego przekątna to 8,9′ (1024 x 600 pikseli) na jego klawiaturę. Koncepcja wydaje się ciekawa, czy podobnie jest z parametrami technicznymi?

Jednostką centralną urządzenia jest procesor Intel Atom N450 o częstotliwości taktowania 1,6GHz, natomiast systemem operacyjnym, pod kontrolą którego działa – Windows 7. Posiada także dysk HDD o pojemności 120GB, 2GB RAM, baterię o pojemności 3000 mAh, która ma pracować przez… 2,5 godziny.

Acamar Transformer wyceniony został na 460 dolarów. Ciekawe czy, jeśli w ogóle, urządzenie to trafi do sprzedaży w Europie.

Dzięki GieKa za podesłany link! ;)

Tabletowo.pl Acamar Transformer - hybryda z Windows 7 Nowości   Tabletowo.pl Acamar Transformer - hybryda z Windows 7 Nowości


źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona