ABI Research: tablety ze średniej półki będą stanowiły 60% rynku w 2016 roku - Tabletowo.pl

ABI Research: tablety ze średniej półki będą stanowiły 60% rynku w 2016 roku

ABI Research donosi, że obecnie na światowym rynku tabletów internetowych dostępnych jest ponad 220 różnych urządzeń, spośród których możemy wybierać. Mimo wszystko jednak odkąd tablet Apple został zaprezentowany, to właśnie on znajduje się na najwyższym stopniu podium – bezsprzecznie jest liderem rynku. Ciekawsze są jednak przewidywania wspomnianej firmy. Według niej 60% wszystkich tabletów w 2016 roku będą stanowiły modele, których cena jest niższa niż 400 dolarów.

W ciągu najbliższych czterech lat ma znacznie wzrosnąć znaczenie tanich tabletów na rynku. Ma to się stać przede wszystkim poprzez pojawianie się w sprzedaży takich modeli, jak Kindle Fire (199 dolarów) czy rzekomo nadchodzący Google Nexus Tablet (149 – 249 dolarów), ale także urządzeń mniej znanych producentów o interesujących parametrach technicznych – a to wszystko za niewielkie pieniądze (zauważcie zresztą, że ostatnio zaczyna się takowych pojawiać coraz więcej).

ABI Research twierdzi także, że rynek tabletów kosztujących więcej niż 400 dolarów będzie się stopniowo kurczył – ciekawe co na to Apple, bo przecież cena najtańszego iPada w momencie premiery to 499 dolarów.

Dodatkowo wspomniana firma przewiduje, że w ciągu bieżącego roku wzrośnie zainteresowanie czytnikami książek elektronicznych, a co za tym idzie – ich sprzedaż wzrośnie o 20% w stosunku do poprzedniego roku. I w sumie nie ma w tym nic dziwnego – są to bardzo interesujące urządzenia, które z czystym sumieniem można polecić każdemu maniakowi czytania książek.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona