Aakash 2 za 21 dolarów dla studentów z Indii - Tabletowo.pl

Aakash 2 za 21 dolarów dla studentów z Indii

Tabletowo.pl Aakash 2 za 21 dolarów dla studentów z Indii Ciekawostki Nowości

O zastosowaniu tabletów w edukacji bardzo dużo się mówi, ale można odnieść wrażenie, że niewiele się w tym kierunku robi (choć, trzeba przyznać, jest z tym coraz lepiej). I o ile w Polsce wciąż brakuje pomysłu na odpowiednie wykorzystanie elektroniki w szkołach – co można tłumaczyć wciąż ubogą biblioteką cyfrowych podręczników, tak w Indiach takiego problemu nie widzą. Tamtejsi uczniowie i studenci mogą wejść w posiadanie tabletu Aakash 2 produkcji Datawind za 21 dolarów (cena dla „zwykłego” klienta to 80 dolarów).

Urządzenie nie jest oczywiście cudem techniki, ale w takiej cenie nie można się tego nawet spodziewać. Jest to tablet wyposażony w 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1GHz, wspierany przez 512MB RAM, a jego systemem operacyjnym jest Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Sprzęt został wyposażony w WiFi, kamerkę VGA, slot kart microSD, port USB oraz 4GB pamięci wewnętrznej.

Wszelkim tego typu inicjatywom popularyzującym elektronikę w biedniejszych krajach powinniśmy kibicować. Z punktu widzenia edukacji istotny jest również fakt, iż projekt jest nadzorowany i wspierany przez władze Indii.

W ramach ciekawostki przypomnę jeszcze, że tablet Aakash pierwszej generacji w ciągu pierwszych dwóch tygodni został zamówiony przez 1,4 mln klientów. Ciekawe czy zainteresowanie jego następcą będzie równie duże.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona