A gdyby tablet zastąpił nam PSP?

W sklepie Google Play możemy pobrać darmowe i też płatne emulatory konsol na nasze tablety i smartfony z Androidem. Wybór jest naprawdę spory. Możemy już uruchomić i płynnie pograć w gry z konsoli PlayStation One jak np. Tekken 3 czy Resident Evil. Na tym oczywiście się nie kończy, bo Android ma naprawdę nieograniczone możliwości emulowania konsol i tak możemy uruchomić na tej wspaniałej platformie również takie emulatory jak: Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo DS, GBA(Gameoy) czy też Sega Genesis.

Ostatnio przeszukując zasoby Google Play natrafiłem na bardzo ciekawą aplikację, która potrafi emulować przenośną konsolę PSP (Play Station Portable). Co prawda program ten jest jeszcze w fazie rozwoju, ale już teraz możemy uruchomić na nim parę przyzwoitych graficznie gier napisanych dla PSP.

Z pewnością myślicie: „Super wreszcie God of War na Androida!”. Prawie. Grę daje się oczywiście uruchomić, lecz niestety jej płynność jest na tyle „klatkowana” (bardzo wolna), że nawet na tak wydajnym sprzęcie jakim jest Nexus 7 udało mi się jedynie osiągnąć 9 FPS. Niestety musimy jeszcze trochę poczekać na dalszy rozwój i aktualizacje aplikacji PPSSPP, które ku mojemu zdziwieniu następują bardzo szybko. Z kolejną wersją PPSSPP będzie na pewno tylko coraz lepiej. Jeżeli chcielibyśmy wesprzeć projekt PPSSPP możemy to uczynić zakupując np. w sklepie Google Play płatną wersję aplikacji (20 złotych). Nie różni się ona praktycznie niczym od wersji darmowej poza złotą ikonką, no i oczywiście tych paru złotych, które wędrują na konto programisty w celu jego motywacji ku jeszcze lepszemu działaniu emulatora PSP.